ÜlkeKültür.com

EY: ‘Tüketici şirketleri sürdürülebilirlik için iş birliği yapmalı…’

0 84

Uluslararası danışmanlık, kontrol ve vergi şirketi EY Türkiye (Ernst & Young) tarafından Economist Impact için yapılan araştırmaya nazaran, araştırmaya katılan yöneticilerin %45’i sürdürülebilirlik için rakipleri ile iş birliğine sürat verdiklerini söylüyor. Başka taraftan, araştırmaya nazaran dünyanın dört bir yanındaki tüketici şirketleri, sürdürülebilirlik gayretlerine tüketicilerin ve siyaset yapıcıların gereksinimlerini gereğince dahil etmiyor. Bu, sürdürülebilir bir gelecek sağlama ve paha yaratmada değerli bir fırsatın değerlendirilemediği manasına da geliyor.

EY’ın mevzuyla ilgili araştırması, daldaki 400 üst seviye yöneticinin görüşlerini içeriyor. Araştırmaya nazaran, şirketler sağladıkları güçlü inanç sayesinde tüketici davranışlarını şekillendirmede kıymetli bir fırsata sahipler. Araştırma, tüketici eğilimlerinin ve beklentilerinin sürdürülebilirlik stratejilerini yönlendiren en tesirli faktörler olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan yöneticilerin %88’i, tüketici ve pazar eğilimlerine cevap verme muhtaçlığını “çok önemli” yahut “çok yüksek seviyede önemli” olarak belirtiyor.

Bununla birlikte, araştırmaya katılanların yalnızca %32’si tüketicilere yönelik sürdürülebilirlik odaklı bir iş birliği geliştirmiş durumda. Bu, öbür şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki stratejik gayelerine ulaşmalarında kıymetli bir fırsatı kaçırdıkları manasına geliyor.

EY Türkiye Tüketici Eserleri ve Perakende Bölümü Önderi Kaan Birdal, araştırmayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Sürdürülebilirlik tüm dünyadaki tertiplerin en temel önceliklerinden biri. Gelinen noktada, şirketlerin sürdürülebilirlik gayretlerinin, yalnızca kendi tertipleri ile kısıtlı olmanın ötesine geçmesi gerektiğini görüyoruz. EY tarafından Economist Impact için gerçekleştirilen bu kıymetli araştırma, ekosistem iş birliğinin tüketici şirketlerinin sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşma yolunda birlikte hareket etmelerinin değerini ortaya koyuyor. Bu bahiste gözü pek bir vizyonun ehemmiyeti çok büyük.

Organizasyonlar sürdürülebilirlik uğraşlarını; tedarik zincirleri, iş ortakları, hatta rakipleri de içerecek biçimde genişletmeli. Birebir vakitte şirketlerin, sürdürülebilirlik stratejilerini faaliyette olduğu pazarlara bütünsel olarak entegre edilebilmesi için tüketicilerle, topluluklarla, kamu kurumlarıyla ve öbür tertiplerle iş birliği yapması epeyce kıymetli.”

Araştırmanın Ayrıntılarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/