ÜlkeKültür.com

Erdoğan: Türkiye ve Ukrayna 10 milyar dolar maksadını yakalar

0 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky ile ortak açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye, Kırım’ın yasa dışı ilhakını tanımamıştır ve tanımayacaktır. Ukrayna’nın doğusundak Dombast’taki çatışmaların en kısa müddette sona ermesi temennimizdir. Bu sıkıntısının milletlerarası hukuk ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğü içinde barışçıl bir formda tahlile kavuşturulacağına inanıyoruz. Misk sürecini destekliyoruz. Ayrıyeten başkanlığı Türk büyükelçlerce yürütülen AGİT Ukrayna özel misyonuna dayanağımız tamdır. Maalesef dün Dombas’ta ateşkesn ihlal edildiğini, 4 Ukrayna askerinin hayatını kaybettğini öğrendk. Ben br defa daha buradan sayın devlet liderinin şahsında dost Ukrayna halkına taziyelerimizi söz ediyorum.

“10 MİLYAR DOLAR GAYESİ BANA NAZARAN YAKALANIR”

İkili bağlarımız ele aldık. Ekonomik ve ticari münasebetlerimizi geliştirme tarafında atacağımız adımları gözden geçirdik. Ülkelerimiz ortasında uzun yıllardır devam eden özgür ticaret muahedesi müzakerelerini artık neticelendirmenin vakti gelmiştir.2018 tcaret hacmi 4 milyar dolar civarındaydı. Kendimize yeni br gaye belirledik 10 milyar dolar. Türkiye ve Ukrayna 10 milyar dolar gayesini yakalayabilir mi? Bana nazaran yakalar ve sayın lider da tıpkı kanaat paylaşıyor. Karşılıklı atacağımız birçok adım var. Geçen yıl 1 milyon 300 bn turist ülkemize geldi. Bu halklarımız ortasındaki ilgilerin de ne kadar geliştiğinin en hoş tabiridir. Yatırımlar konusunda altyapı, üstyapı, üstyapı sayın Zelensky’le yatırımları hızlandırma konusunda mutabık kaldık. Görüşmelerimizde mevcut birtakım badirelerin çözülmesi suretiyle karşılıklı yatırımların arttırılması ve ekonomik işbirliğimizin yeni düzeylere taşınması konusunda görüş teadisinde bulunduk.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan