ÜlkeKültür.com

Ekrem İmamoğlu oy kullandıktan sonra açıklama yaptı: “Peşini bırakmayacağım”

0 131

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, ikinci çeşit Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte kullandı. Beylikdüzü Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanan İmamoğlu ailesi, vatandaşlar tarafından karşılandı. Oyunu kullanan İmamoğlu, seçimde misyonlu çalışana muvaffakiyetler diledi.

“İnşallah bugünün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin demokrasisi ismine problemsiz, sorunsuz bir halde geçmesini her şeyden evvel diliyoruz.” diyen İmamoğlu, “Sandıkta vazife alan her siyasi partinin temsilcileri var. Vazife alan devlet vazifelisi, memurlar var. Her birisine öncelikle teşekkür ediyorum. Misyonlarında muvaffakiyetler diliyorum. Sıkıntı, atılan her oyun yanlışsız biçimde adresine ulaşmasını sağlamak. Bir oya bile halel getirmemek. Zira, oy milletimiz ismine bir namustur. O namusun korunması vazifesi, başta buradaki görevlilerle başlar ve sonrasında devam eder. O bakımdan hepsine muvaffakiyetler diliyorum. Misyonlarını layıkıyla yapacaklarına inanıyorum. Lütfen hassas olalım. En doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine, vatanımızın her çizgisinde bu misyonunda her birisine muvaffakiyetler dilerim.” formunda konuştu.

Seçimde vazife alacak bütün emniyet güçlerine, başarılı bir gün geçirmeleri dileğinde bulunan İmamoğlu, “Bu konuda gereken en hassas işleyişi de yerine getireceklerine olan inancımla, kendilerini şimdiden tebrik etmek istiyorum. Lütfen vazifelerini en hoş halde yapsınlar. Onlar bizim canımız, ciğerimiz. Hepsini Allah korusun.” dedi.

“Bu seçim öncesi hem birinci tıp hem bu çeşit öncesi, ne yazık ki istek ettiğimiz lisanla geçmedi.” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Helalleşilecek” çok şeyin olduğunu belirten İmamoğlu, “Yarından itibaren bunlar konuşulacak. Ben, peşini bırakmayacağım. Birileri ‘Ya olur bu türlü şeyler seçim sathında’ dese de bırakmayacağım. Zira söylenen şeyler, ağır şeyler. Hiç kimsenin üzerine yapışmayacak, lakin toplumun kalbine kötülük nakşedecek şeyler. Bu bakımdan, ‘Bu seçim bitti. Söylenenler de unutulsun’ demeyeceğim şeyler olduğunun burada altını çizmek istiyorum. Seçim anları bedelli. Sonucuna ve adil bir halde sonuçlandığı haliyle elbette hürmet duyacağız.” diye konuştu.

İmamoğlu, seçim sonuçlarını Ankara’dan takip edeceğini belirtti.

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!