ÜlkeKültür.com

Eda Karadağ – FÖŞ:  Seçim Maratonu Bitti. Bizi Neler Bekliyor?

0 170

Eda Karadağ – FÖŞ:  Seçim Maratonu Bitti. Bizi Neler Bekliyor?

Atilla Yeşilada piyasalardaki son gelişmeleri ve yılın kalanına dair beklentileri paylaşıyor.

???? Siz de Gedik Yatırım Süratli Hesap uygulamamız ile dakikalar içinde yatırım hesabınızı açın, piyasa bilgilerine 6 ay boyunca anlık ve fiyatsız erişim sağlayın. ➡️ https://gdk.yt/rA6HM0

Eda Karadağ’la keyifli söyleşimde şu sorulara yanıt aradık

1-          Genel bir seçim değerlendirmesi yapabilir misiniz? Size nazaran, seçmenlerin tercihini etkileyen, anketlerin yakalayamadığı faktörler nelerdi?

2-          Mevcut hükümetin devam etmesiyle mevcut iktisat siyasetlerinin da devam edeceğini biliyoruz. İki senaryoyu da konuşalım. Mevcut kalırsa, ne olur? Kısmen de olsa değişiklik yapılırsa, bunun hangi alanlarda olmasını beklersiniz? Merkez Bankasının son adımları, kredilere getirilen sınırlamalar, rezervlerdeki huzursuz edici düşüş, KKM’nin süratle büyüyor olması. Bilhassa rezervlerdeki kaybı önlemek için neler yapılabilir?

3-          Mahallî seçimlere kadar enflasyonda nasıl bir süreç bekliyorsunuz? Enflasyon ve büyüme patikası. İç talebi nasıl görüyorsunuz?

4-          Bütçenin yükü ağır. KKM, EYT düzenlemesi, zelzelenin maliyeti, emekli ikramiyelerinin arttırılması ve en son seçim vaatleri diye aklıma birinci gelenleri sıralayabilirim. Son dört aylık bütçe açığı 382 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşti. En son nisan ayı bütçe açığı 132 milyar TL’nin üzerinde açıklandı.  Mayıs ayı bütçe sayıları, 15 Haziran tarihinde açıklanacak. Bu tablo karşısında bütçe açığını kapamak için ne tıp vergi siyasetleri uygulanabilir?

5-          Tüm bu süreci değerlendirdiğimizde, borsa beklentiniz nedir? Öne çıkmasını beklediğiniz dallar var mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!