ÜlkeKültür.com

Dolar/TL: Seyir dalgalı gerilim var

0 101

Dolar kuru salı gününe 19,83 TL’den başlasa da süratli yükselişle 20 TL’nin üstünü gördü. İstanbul özgür piyasada dolar şu sıralarda 19,8420 liradan, Euro 21,4440 liradan güne başladı. Dolar kuru dün 20 TL düzeyinin üzerine çıkmış tüm vakitlerin rekorunu kırmıştı.

Dün 20 TL üzerine çıkarak tarihi rekorunu gören dolar kurundaki yüksek seyir devam ederken, hem dolar hem de Euro’da dalgalanma arttı.

Dolar bu sabah gerçekleşen süreçlerde 20,10 TL’ye kadar yükseldi. Fakat daha sonra dolar kuru sert iniş yaparak 19,8400 TL bandına geri geldi. Euro kuru da 22 TL’den 21,44 TL’ye kadar geriledi.

Dün dolar 20 TL üzerine çıkarak tarihi doruğunu yenilemişti. Euro’nun satış fiyatı ise 21,4390 lira olmuştu.

Türk lirası, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinden itibaren dolar karşısında yüzde 1,28 bedel kaybetti.

Öte yandan bugün Türkiye’de, rastgele bir data beklenmiyor. Lakin ABD ile Euro bölgesinin imalat bilgileri açıklanacak. Perşembe günü ise Merkez Bankası siyaset faiz kararını açıklayacak. Merkez Bankası’nın siyaset faizini yüzde 8,5’te sabit bırakması bekleniyor.

Birgün

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom