ÜlkeKültür.com

Digital Currency Group kurumsal ticaret platformunu kapatma kararı aldı

0 92

Investing.com – Digital Currency Group (DCG), kurumsal yatırımcı bazında hizmet veren iştiraki TradeBlock’u kapatma kararı aldı.

DCG tarafından yapılan açıklamada genel ekonomik görünüm ve kripto piyasalarındaki düşüş eğiliminin uzamasıyla birlikte ABD’de artan düzenleyici baskısını münasebet gösterdi ve kurumsal ticaret platformunu kapatma kararını duyurdu. TradeBlock, 31 Mayıs tarihi prestijiyle faaliyetlerine son verecek.

Digital Currency Group, geçen yıl FTX’in çöküşünün akabinde finansal yapısı berbatlaşan şirketlerden biri oldu. Kasım 2022 devrinde fon çekim süreçlerini durduran kuruluş, Ocak ayında iflas müracaatında bulunmak zorunda kaldı. Bu süreç servet idaresi departmanını da kapatan DCG’de meseleler başka bir iştiraki Genesis Global’ın likidite krizine girmesiyle başladı. Borçlarını ödemede zorluk yaşayan şirket son olarak bu ay 630 milyon dolarlık geri ödemesini gerçekleştiremedi.

Şirket, şu an ABD kripto borsası Gemini’nin en büyük alacaklılar ortasında olduğu kümeyle tekrar yapılandırma görüşmelerine devam ediyor. Gemini’nin DCG’nin iştiraki Genesis’ten 900 milyon dolar alacağı olduğu biliniyor. 

DCG’nin Gemini borsasına ödemesini gerçekleştirememesinin akabinde borcun yine yapılandırma süreci de başarısız olursa şirketin daha da güç duruma düşebileceğinden bahsediliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom