ÜlkeKültür.com

Çin’in ikinci çeyrek GSYİH’si korkulduğu kadar berbat olmayabilir

0 40

Çin’de Ulusal İstatistik Ofisi ve Caixin tarafından açıklanan imalat PMI bilgileri sonrası kıymetlendirme yapan Capital Economics ekonomistleri, Çin’in ikinci çeyrek GSYİH büyüme oranının korkulduğu kadar makus olmayabileceğini söz etti.

Resmi bileşik PMI verisinin, GSYİH büyümesinin ikinci çeyrekte yüzde 2 civarında olacağına işaret ettiğini belirten Caixin, bunun kendilerinin daha evvel yüzde 1,8 olan büyüme beklentileri ile dengeli olduğunu belirtti.

Bununla birlikte resmi PMI ve Caixin PMI bilgilerinin ortalamasının, genel büyüme trendini gösterdiğini belirten ekonomistler, bilgilerin imalat aktivitesinde aşağı istikametli baskının hafiflediği değerlendirmeleri ile dengeli olduğunu da vurguladı.

Foreks Haber Merkezi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/