ÜlkeKültür.com

Çin’in ikinci çeyrek GSYİH’si korkulduğu kadar berbat olmayabilir

0 149

Çin’de Ulusal İstatistik Ofisi ve Caixin tarafından açıklanan imalat PMI bilgileri sonrası kıymetlendirme yapan Capital Economics ekonomistleri, Çin’in ikinci çeyrek GSYİH büyüme oranının korkulduğu kadar makus olmayabileceğini söz etti.

Resmi bileşik PMI verisinin, GSYİH büyümesinin ikinci çeyrekte yüzde 2 civarında olacağına işaret ettiğini belirten Caixin, bunun kendilerinin daha evvel yüzde 1,8 olan büyüme beklentileri ile dengeli olduğunu belirtti.

Bununla birlikte resmi PMI ve Caixin PMI bilgilerinin ortalamasının, genel büyüme trendini gösterdiğini belirten ekonomistler, bilgilerin imalat aktivitesinde aşağı istikametli baskının hafiflediği değerlendirmeleri ile dengeli olduğunu da vurguladı.

Foreks Haber Merkezi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!