ÜlkeKültür.com

Bybit: ‘Kripto para piyasaları Pazartesi günü sarsıldı…’

0 0

Pazartesi günü yaşanan gelişmelerle sarsılan piyasaları durumunu Bybit Küresel tarafından yayımlanan değerlendirmede ele alındı: ABD borsaları, FED yetkililerinin enflasyonu denetim altına alma konusundaki iradeli duruşlarını yinelemesiyle Pazartesi günü düştü. Faiz artırımları için tempoyu yavaşlatmaya yönelik meçhul görünümün akabinde teknik göstergeler düşüşle kapandı. Dolar, yatırımcıların sığınak varlıklara yönelmesiyle üçüncü gününde de yükseldi.

Yatırımcılar FTX’in çöküşü ile boğuşmaya devam ederken, kripto para piyasası Pazartesi günü sarsıldı ve büyük kripto para üniteleri kilit takviye düzeylerinin altına düştü. Bitcoin, 15,5 bin dolar düzeyinin altına düşerek iki yılın en düşük düzeyine yaklaştı ve akabinde 15,8 bin dolar hududuna yakın konsolide oldu. 15,5 bin dolarlık dayanak aşıldığında, Bitcoin’in fiyatı, iddia edilen madencilik üretim maliyetine tehlikeli bir formda yakın olan 13,5 bin dolar düzeyine kadar birkaç zincir üstü fiyat duvarıyla muhtemelen kimsenin olmadığı bir bölgeye girecek. Bu ortada, en son zorluk ayarlamasından bu yana, ağ genelinde toplam Bitcoin hash oranında %15-25’lik bir düşüş oldu, bu da birtakım büyük madencilerin güçlerini yeni kesmiş olabileceğini düşündürüyor.

Ethereum, son 24 saatte %1,6 düşüş kaydettikten sonra 1.100 doları savunmakta zorlanıyor. Ethereum’u açığa çıkaran yatırım eserleri, rekor seviyedeki en büyük girişi gördü ve FTX’in son zamanlardaki dampingi nedeniyle azalan hislere işaret ediyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler karışık performanslar gördü ve APE, emsal bir vakit diliminde %8’lik bir çıkarla piyasa düşüşüne meydan okudu.

WSJ’nin haberine nazaran geçen hafta borç verme hizmetlerini askıya alan Genesis Küresel Capital, görüştüğü şirketlerden birinin muhtemel bir çıkar çatışması gerekçesiyle yatırım yapmamaya karar vermesi nedeniyle kaynak yaratma eforlarının boşa çıktığını gördü. Firma, “yakın vakitte iflas müracaatında bulunma planları olmadığını” sav etmesine karşın iflas riski konusunda uyardı. Genesis’in mali problemleri birinci olarak 16 Kasım’da, şirketin ani FTX çöküşünün akabinde olağandışı para çekme taleplerini münasebet göstererek Twitter’da itfaların ve yeni kredi oluşturma süreçlerinin askıya alındığını duyurmasıyla gün ışığına çıkarıldı. Bu tıpkı vakitte firmadan gelen son kamu açıklaması ve akabinde gelen sessizlik, öbür bir kripto devinin FTX bulaşmasına kurban gittiğine dair yaygın kaygıları ateşledi.

Kripto para piyasaları Pazartesi günü sarsıldı

ABD borsaları, FED yetkililerinin enflasyonu denetim altına alma konusundaki iradeli duruşlarını yinelemesiyle Pazartesi günü düştü. Faiz artırımları için tempoyu yavaşlatmaya yönelik bilinmeyen görünümün akabinde teknik göstergeler düşüşle kapandı. Dolar, yatırımcıların sığınak varlıklara yönelmesiyle üçüncü gününde de yükseldi. Yatırımcılar FTX’in çöküşü ile boğuşmaya devam ederken, kripto para piyasası Pazartesi günü sarsıldı ve büyük kripto para üniteleri kilit takviye düzeylerinin altına düştü. Bitcoin, 15,5 bin dolar düzeyinin altına düşerek iki yılın en düşük düzeyine yaklaştı ve akabinde 15,8 bin dolar sonuna yakın konsolide oldu. 15,5 bin dolarlık takviye aşıldığında, Bitcoin’in fiyatı, iddia edilen madencilik üretim maliyetine tehlikeli bir formda yakın olan 13,5 bin dolar düzeyine kadar birkaç zincir üstü fiyat duvarıyla muhtemelen kimsenin olmadığı bir bölgeye girecek. Bu ortada, en son zorluk ayarlamasından bu yana, ağ genelinde toplam Bitcoin hash oranında %15-25’lik bir düşüş oldu, bu da birtakım büyük madencilerin güçlerini yeni kesmiş olabileceğini düşündürüyor. Ethereum, son 24 saatte %1,6 düşüş kaydettikten sonra 1.100 doları savunmakta zorlanıyor. Ethereum’u açığa çıkaran yatırım eserleri, rekor seviyedeki en büyük girişi gördü ve FTX’in son zamanlardaki dampingi nedeniyle azalan hislere işaret ediyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler karışık performanslar gördü ve APE, misal bir vakit diliminde %8’lik bir karla piyasa düşüşüne meydan okudu. WSJ’nin haberine nazaran geçen hafta borç verme hizmetlerini askıya alan Genesis Küresel Capital, görüştüğü şirketlerden birinin muhtemel bir çıkar çatışması gerekçesiyle yatırım yapmamaya karar vermesi nedeniyle kaynak yaratma gayretlerinin boşa çıktığını gördü. Firma, “yakın vakitte iflas müracaatında bulunma planları olmadığını” argüman etmesine karşın iflas riski konusunda uyardı. Genesis’in mali problemleri birinci olarak 16 Kasım’da, şirketin ani FTX çöküşünün akabinde olağandışı para çekme taleplerini münasebet göstererek Twitter’da itfaların ve yeni kredi oluşturma süreçlerinin askıya alındığını duyurmasıyla gün ışığına çıkarıldı.

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri ortasında imzalanacak yatırım danışmanlığı kontratı çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların ferdî görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bybit

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya