ÜlkeKültür.com

Bu hafta en çok yükselen ve düşen kripto para üniteleri

0 0

Investing.com – Toplam kripto para piyasa pahası, geçen hafta %20 oranında önemli bir düşüş gördü. Bu hafta ise düşüşün durduğu görülürken an prestijiyle piyasa bedeli, ortalama %1,5 düşük ölçülü bir yükselişle 837 milyar dolarda bulunuyor. 

Son bir haftalık fiyat hareketlerine nazaran birinci 100 ortasında en çok yükselen 5 kripto para üniteleri şu halde: 

  1. Trust Wallet Token (TWT): %93
  2. GMX: %16,5
  3. Unus Sed Leo (LEO): %8,20
  4. Chiliz (CHZ): %6,6
  5. Chain (XCN): %5

TWT ve GMX, FTX’in süratli çöküşü sonrası merkezi kripto borsalarına olan itimadın azalmasıyla merkezsiz platformlara ve harici cüzdanlara olan talep artışına bağlı olarak piyasadan müspet ayrışan kripto paraların başında yer aldı. 

Bu hafta en çok birinci 100’de en çok düşen 5 kripto para ünitesi ise şu halde sıralandı:

  1. FTX Token (FTT): -%55,42
  2. Solana (SOL): -%24,75
  3. Cronos (CRO): -%24,2
  4. Huobi Token (HT): -%21,75
  5. Casper (CSPR): -%20,6

En çok kıymet kaybeden kripto para, iflas eden FTX’in lokal tokeni FTT olarak kalmaya devam ediyor. Akabinde bu çöküşten önemli derecede etkilenen Solana geliyor. Crypto.com’un lokal tokeni CRO, hafta boyunca borsanın FTX’e emsal meseleler yaşayacağı söylentileriyle en çok gerileyen 5 kripto para ortasına girdi. Başka bir merkezi kripto borsası tokeni HT ise borsalara olan itimadın azalmasına bağlı olarak düşüş kaydetti. 

Kripto para piyasasında son durum

Haftanın son iş gününde kripto para piyasalarında hafif alıcılı bir seyir bulunuyor. Bitcoin (BTC), son 24 saatte %2’ye yakın bedel artışıyla 16.800 dolar direncinde bulunuyor. Ethereum (ETH), %2,75 yükselişle ABD seansına gerçek 1.220 dolarda el değiştiriyor. 

İlk 100’de bugün öne çıkan altcoin’ler ortasında çift haneli oranda yarar gören CHZ ve STX ile %8 yükselen LDO var. Son 24 saatte kısıtlı düşüşler görülürken GateToken %2,2, Chain %1,5 düşüşle günlük bazda en çok düşen altcoin’ler olarak devam ediyor. 

Değerler, 18.11.2022 saat 16.30 datalarına nazaran düzenlenmiştir.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya