ÜlkeKültür.com

Brexit’ten endişelenen İngiliz çiftçilere Johnson’dan takviye kelamı

0 158

İngiltere ile Avrupa Birliği (AB) ortasında Brexit süreci devam ederken, tarım kesimine muhtemel tesirler daha yüksek sesle dillendirilmeye başlandı.

Yerel çiftçilerin tarım siyasetlerine dair tenkitlerine İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan cevap geldi.

Çiftçilerle biraraya gelen Johnson, eğer Avrupa Birliği ile bir mutabakata varılamaz ise çiftçilerin mağdur olmaması için gerekli yardımların yapılacağını söyledi.

Çiftçilere yüzde 100 dayanak kelamı veren Johnson, “İngiliz çiftçiler şayet piyasada yer bulmakta zorlanırsa yeni piyasalara yönlendireceğiz. Britanya’nın büyük çiftçilerin sürekli gerisinde olacağım. AB’den ayrılırken Brexit’in onlar için çalıştığından emin olmalıyız. Çünkü, bu durum ortak tarım siyasetinin hurdaya atılması ve yeni ticaret mutabakatları imzalanması manasına geliyor. Besin ve tarım kesimimiz, yalnızca burada değil, dünyada da daha fazla satış yapmaya devam edecek ve hazır olacak” dedi.

İngiliz Hükümetinin açıklamasına nazaran, çiftçiye verilecek takviye yalnızca bu yılı kapsayan değişim devrinde değil, şu an ki iktidar partisinin vazife bitimine kadar olacağı istikametinde.

Birleşik Krallık’ın tarım sektörünün özerkleşmesiyle hem AB hem de üçüncü ülke devletleri ile güçlü bir tarım piyasası
oluşturması bekleniyor.

Fransa’dan şarap, İtalya, İspanya ve Türkiye’den zeytin ve zeytinyağı ithal eden İngilite, yaş meyve ve sebzeyi İspanya, Fransa ve Hollanda’dan ithal ediyor.

İngiltere, Fransa ve Hollanda üzere ülkelere de büyük oranda et ve süt eseri ihraç ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!