ÜlkeKültür.com

Brent petrol fiyatları geriliyor

0 5

Dün 58,81 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 58,61 dolardan tamamladı. Brent petrolün varili saat 09.42 prestijiyle kapanışa nazaran yüzde 0,84 azalışla 58,12 dolardan süreç gördü. Tıpkı dakikalarda Batı Teksas tipi (WTI) ham petrolün varili 54,51 dolardan alıcı buldu.

Cuma günü ABD Lideri Donald Trump’ın, ülkesinin Çin ile ticari müzakereleri sürdürdüğünü lakin muahedeye şimdi hazır olmadığını söylemesiyle gerileyen milletlerarası petrol fiyatları, iki ülke ortasındaki ticari gerginliğin petrol talebini azaltabileceği kaygısıyla düşmeye devam ediyor.

Uzmanlar, ABD ve Çin ortasında yaşanan ticaret uyuşmazlığıyla milletlerarası piyasalarda oluşan mevcut tablonun, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün üretim kesintisi kararının petrol fiyatları üzerindeki tesirini azalttığını belirtti.

Brent petrolde teknik olarak 58,44 ile 58,56 dolar aralığının direnç, 58,20 ile 58,32 dolar aralığının ise takviye bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsa - Spor Tayt Modelleri - uluslararası evden eve nakliyat - https://meskhaber.com/
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan