ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

0 36

Investing.com – BIST 100, güne %0,85 yükselişle 4928,63 puandan başladı.

Pozitif açılış sonrası yükselişe devam eden BIST 100 endeksi, birinci süreçlerde 4.970 puan bandına kadar yükselerek dünkü kayıplarını geri aldı.

Diğer yandan Borsa İstanbul, dün %1,3 oranında negatif kapanış gerçekleştirerek 3 süreç günü süren yükseliş serisini bozdu. BIST 100’de süreç hacmi de yükselmeye devam ederken günlük hacim dün 89,96 milyar TL olarak gerçekleşti.

Mayıs ayının geride kalmasıyla birlikte BIST 100, aylık bazda %5,82 yükseliş kaydetti ve Mart ve Nisan aylarındaki negatif seyri sonlandırmış oldu.

Haziran ayına müspet görünümle başlayan Borsa İstanbul’da bugün bankalar tekrar yükselişe takviye verirken açılışta %2’yi aşan paha artışıyla öne çıktı. Akabinde mineral ürünleri, finansallar, iletişim ve holding bölümü alıcılı başlayan başka bölümler oldu.

Güne ekside başlayan dal bulunmazken baskı, spor ve turizm en az talep gören dallar oldu.

Hisse bazında bakıldığında Borsa İstanbul genelinde DARDL, ARDYZ, YESIL, AVHOL ve KCAER, güne en çok yükselişle başlayan paylar oldu. MARKA, taban serisine devam ederken akabinde KONKA, SEGYO, TOASO ve KOPOL, birinci süreçlerde ekside hareket eden payların başında yer aldı.

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında KCAER ile birlikte CIMSA ve KRDMD alıcılı başlayan paylar ortasında öne çıktı. BIST 100’de TOASO dışında KONTR, AKSEN ve FENER, güne kısmi düşüşle başlayan öbür paylar oldu.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil kıymeti, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Meme Büyütme Ameliyatı - Kalkan Kiralık Villa - Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/