ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul güne yatay başladı

0 122

Investing.com – BIST 100 endeksi güne yatay bir başlangıç yaparak 4.467,34 puandan başladı.

BIST 100, dünkü süreçlerde %0,79 düşüşle günü 4466,19 puandan kapattı. Endekse dahil paylar ortasında dün 30 pay günü artıda tamamladı. Günlük süreç hacmi ise 49,6 milyar TL olarak gerçekleşti. Borsa İstanbul’da dün kapanışa hakikat seçim öncesi siyasi gelişmelerden kaynaklı volatilite artışı görüldü.

Borsa, güne yatay başladıktan sonra birinci süreçlerde yatay seyrin korunduğu görüşüyor. Açılışta inşaat, elektrik ve bankalar güne alıcılı başlayan bölümlerin başında yer aldı. Baskı, petrokimya ve bağlantı ise güne satıcılı başladı. Son duruma nazaran finansallar güne hafif olumlu başlarken sınai ve hizmet bölümü yatay bir başlangıç gerçekleştirdi.

Hisse bazında bakıldığında BIST 100’e dahil paylar ortasında PSGYO, TKFEN, TUKAS ve GESAN GESAN, açılışta en çok yükselen paylar oldu. Açılışta kısmi düşüşler görülürken bugün bölünme sonrası fiyat düzeltmesi gerçekleşen SASA, %2’ye yakın gerilemeyle 45 TL bandından süreç görüyor. Akabinde KOZAL, KOZAA ve CCOLA, %1 bandında düşüşle geldi.

Borsa İstanbul genelinde ise TATGD, ULUSE ve CANTE, güne tavan fiyatından başladı. SAMAT, güne taban fiyatından başlarken öbür en çok düşen payların başında %4 bandında gerileyen CEMTS, EUPWR, PLTUR ve SELGD yer aldı.

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri günü karışık seyirle kapatıyor. Çin endekslerinde düşüş görülürken Asya’nın geri kalanı kapanışta hafif müspet hareket etti. Avrupa borsaları ise güne satıcılı başladı.

ABD borsalarında dün ayrışma görüldü. Teknoloji yüklü endeks Nasdaq, günü %0,52 yükselişle kapatırken Dow Jones %0,42 düştü. S&P 500 ise günü yatay tamamladı. ABD’de borç tavanı krizine ait bir değişiklik olmazken son olarak Biden ve McCarthy ortasındaki görüşmeden de bir sonuç çıkmadı.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil pahası, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!