ÜlkeKültür.com

Borsa İstanbul bugün nasıl hareket etti? 

0 0

Investing.com – BIST 100 endeksi, bugün 4.794 – 4.939 puan aralığında hareket etti. 

Güne alıcılı başlayan endeks, günün büyük kısmında yükselişine devam etti ve 4.939,73 puanda tepe gördükten sonra ani bir satış dalgasıyla %3’e yakın bir düşüş gördü. Son saate girildiğinde ise toparlanmaya başlayan endeks, kapanışa yakın 4.880 puan bandında hareket ediyordu. 

BIST 100 günlük süreç hacmi ise gün içindeki volatilite artışına bağlı olarak 120 milyar TL’nin üzerine çıktı.

Sektör bazında bakıldığında telekomünikasyon, %5 bandında kıymet artışıyla öne çıkan bölüm oldu. İnşaat, teknoloji ve sigorta bölümü de son dakikalarda %3 kıymet artışıyla en çok talep gören bölümler oldu. 

Kimyasal, petrol ve plastik, gün sonuna hakikat %2,5 düşerken bankalar, günü ekside kapatmaya hazırlanan başka kesimdi. Bankalar, şu an %1’in çabucak üzerinde ekside hareket ediyordu. Sınai, turizm ve elektrik ise bugün yatay kaldı. 

BIST 100 endeksine dahil paylar ortasında IPEKE, KOZAL, KOZAARTALB, TTKOM ve AYDEM, tavan fiyatından süreç gördü. 

Kapanışa yaklaşırken HEKTS, SASA ve SMRTG ise %5’in üzerinde kıymet kayıplarıyla endekste bugün en çok kaybettiren paylar oldu. 

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, günü Çin endekslerindeki kısmi düşüşün haricinde hafif alıcılı yatay kapattı. Avrupa piyasaları, gün sonuna hakikat düşük oranlı kazanımlara sahipti. ABD piyasaları ise bugün Şükran günü nedeniyle kapalı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya