ÜlkeKültür.com

BitMEX, Ay’a Bitcoin gönderiyor

0 121

Global kripto para borsası BitMEX, dünya tarihine geçecek değerli bir gelişmeye imza atıyor. Borsa tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda fiziksel bir Bitcoin cüzdanı taşıyan roket, bu yaz Kennedy Uzay Merkezinden aya fırlatılacak. Bu manalı misyonun başarısı, kripto sanayisi ve uygarlık adına belirleyici bir an olan Bitcoinin kullanımı keşfini Dünya’nın ötesine taşıyabilir.

Dünyanın önde gelen kripto türev borsalarından biri olan BitMEX, Ay’a birinci fizikî Bitcoin’i gönderme yolunda kıymetli bir adım atarak, Astrobotic Technology Inc. ve Bitcoin Magazine ile iştirake gitti. Bu kapsamda önümüzdeki haftalarda Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılması planlanan roket; hem uzay araştırmaları için kıymetli bir dönüm noktasını hem de Bitcoin’in Dünya gezegeninin ötesindeki imkanlarını keşfederken, kripto için de belirleyici bir anı simgeliyor.  Bu inişin başarılı bir biçimde tamamlanmasıyla birlikte NASA’nın 1972’deki Apollo 17 vazifesinden bu yana Batı’nın birinci yumuşak Ay’a inişi gerçekleşecek.

Bitcoin Miami 2021’de açıklanan misyon sebebiyle, fizikî Bitcoin cüzdanının uzay uçuşuna hazır olunduğundan emin olmak ismine yapılan kuvvetli testler de dahil olmak üzere 2 yılı aşkın bir hazırlık süreci geride bırakıldı. İçinde 1 BTC bulunan, üzerine genel bir adres ve özel bir anahtar kazınmış olan “Bitcoin on the Moon”, uzaya gönderilen birinci finansal varlık olacak. Gelecek kuşaklar, Dünya’dan yahut uzaydan coin’le etkileşime girebilecek ve Bitcoin Ordinals üzere ferdî öğeleri genel adres yoluyla Ay’a gönderebilecek.

BitMEX’ten büyük adım: İnsanlık tarihinde bir dönüm noktası”

Bu değerli gelişmeyle ilgili açıklamalarda bulunan BitMEX CEO Vekili ve Küme CFO’su Stephan Lutz, Kendi bölümümüzün öncülerinden biri olarak, Bitcoin’i teknolojinin kullanımıyla Dünya ve insan evriminin ötesindeki yeni bölgelere götüren Bitcoin kullanıcıları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu durum, yalnızca BitMEX’in bir başarısı değil, tıpkı vakitte uzaya gönderilen birinci finansal varlık olarak insanlık tarihinde bir dönüm noktası.” dedi.

Fiziksel Bitcoin’in ticari ay iniş aracı Peregrine-1 tarafından ay yüzeyine başarılı bir halde inmesinin, uzay iktisadı için mali bir sistem yaratmanın birinci adımını oluşturacağını belirten Lutz sözlerine şöyle devam etti:

Yaratıcılarından ve sahiplerinden bağımsız olarak; Bitcoin’in doğuşuna emsal halde tüm insanlığa adil ve hakkaniyetli bir bedeller sistemi inşa etmek ismine gayret gösterme konusunda ilham verme gayemizi paylaşan, emsal düşünen ortaklarla çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin, tüm insanlığın erişebildiği ulussuz dünyanın bir anıtı olarak uzayda sonsuza kadar yaşayacak.”

Bitcoin on the Moon Rock’ta özel müzayede

Fiziksel Bitcoin’in yanı sıra Genesis Block da Satoshi’nin protokolüne hürmet duruşu olarak Ay’da taşınacak. Genesis Block, şimdiye kadar çıkarılan birinci Bitcoin bloğunun onuruna, ham onaltılık bilgiler ve tasarım olarak Bitcoin Magazine logosunun bir hologramı ile metal bir plaka üzerinde gösterilecek.

Bu tarihi olayı kutlamak emeliyle, Bitcoin 2023 sırasında Bitcoin Magazine ile ortak mesken sahipliğinde Bitcoin on the Moon Rock’ta bir müzayede düzenlenecek. Ayrıyeten, topluluk için süratle yükselen bu özel anı hatırlatan lansman tarihine yakın bir devirde hem bir dizi hudutlu sayıda hatıra coin’i hem de Ordinals piyasaya sürülecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi