ÜlkeKültür.com

Bitcoin neden 28 bin doların üzerine çıkamıyor?

0 139

Glassnode tahlili, kârda olan uzun vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcılarının transfer hacimlerinin arttığını ortaya koyuyor. Öteki bir deyişle, son birkaç aydır kârda olan Bitcoin sahiplerinin satış baskısında bir artış oldu.

Son haftalarda BTC hareketinin önünde ruhsal bir mahzur var. 27 Mayıs tarihli Glassnode dataları, uzun vadeli transfer hacimlerinin fiyatlar üzerindeki tesirine ait birtakım bilgiler sundu. Glassnode tahlili, uzun vadeli sahiplerin kâr gayeli transfer hacimlerinin artmakta olduğunu ortaya koydu.

Keskin artış, Bitcoin sahiplerinin kâr elde ettiğini doğruladı. Bu durum, Bitcoin’in 28.000 dolar fiyat düzeyinin üzerindeki yükselişini sürdürmesinin neden sıkıntı olduğunu açıklıyor. Tahlil ayrıyeten üstteki gözleme katkıda bulunan demografiyi de inceledi.

Glassnode dataları, son 6 ila 12 ay içinde BTC satın alan sahiplerin satış baskısına en fazla katkıda bulunan etken olduğunu da ortaya koydu. Bu bulgular, uzun vadeli kârlardan kısa vadeli kârlara geçişi ortaya koyan evvelki piyasa müşahedelerini yansıtmaktadır.

Bitcoin’de uzun vadeli odaklanmaya bir geçiş ne kadar sürer?

İlginç bir halde, birtakım zincir üstü bilgiler kâr alımlarındaki artışa karşın balinaların alım yaptığını gösteriyor. Dikkat edilmesi gereken kilit nokta, birikimlerinin zamanlamasıdır. En az 1000 BTC’ye sahip adresler, kısa vadeli satış baskısının akabinde alım yapıyor ve küçük çıkarların akabinde elden çıkarıyor.

Vadeli süreçlerin açık faiziyle yapılan karşılaştırma zıt bir alaka ortaya koydu. Görünüşe nazaran balinalar açık faiz her düşmeye başladığında biriktiriyor ve açık faiz yükselmeye başladığında satıyor. Bunun mümkün bir açıklaması, balinaların düşük kaldıraç şartlarında alım yapması ve türev talebi yükseldiğinde satış yapmasıdır. Bu çeşit durumlar çoklukla daha yüksek kaldıraç ve potansiyel likidasyonlarla desteklenir.

Bitcoin (BTC) nereye gidiyor?

Bitcoin (BTC) basın vaktindeki fiyatı ile de dikkat çekiyor. Zira tek tarafta hareket ettiği arka arda üçüncü günündeydi. Son üç gündeki yükseliş performansı, boğaların hafta sonu boyunca daha da güçlendiğini gösterdi. Fakat bu sonuç, bu hafta ne bekleyeceğimizin bir işareti olabilir mi?

Bitcoin (BTC) yazı yazıldığı sırada 27.161 dolardan el değiştirdi. Bununla birlikte son iki haftadır kısıtlı olduğu dar aralıkta süreç görmeye devam ediyordu. Bu durum, son yükselişin bir kırılma yaşandığına dair net bir gösterge olmadığı manasına geliyordu. Aslında, RSI orta noktasına yaklaştığı için satış baskısının tekrar canlanması daha mümkün görünüyordu.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking