ÜlkeKültür.com

Bitcoin 11,000 doların üzerine çıktı

0 3

Asya’daki risk varlıklarının ticaret tansiyonunun artmasını takiben gerilemesiyle  Bitcoin Temmuz ayının ortasından bu yana birinci kere 11,000 doların üzerine çıktı.

Bloomberg’ün haberine nazaran,piyasa bedeli en yüksek kripto para ünitesi bitcoin, Cuma günü kapanışta yüzde 12 artarak Hong Kong saatiyle 12:50’de 11,565 dolardan süreç gördü.

Hong Kong’daki kripto para fonu Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, “ piyasalardaki ve sokaklardaki çalkantı bir anda dijital altının çok da makûs bir fikir olmadığını düşündürdü. Bitcoin artan bir gelecekte bir bahis aracı olmaktan çıkarak barınak olabileceği görülüyor” dedi.

 Çin yuanının traderlar için eşik düzey olan 7’yi geçmesi global piyasalar üzerinde tesirli oldu diğer  para ünitelerini aşağı çekti.

ABD Lideri Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta 1 Eylül’den itibaren geçerli olması kaydıyla 300 milyar dolarlık Çin eserine yüzde 10 ek vergi koyulacağını açıklamasının akabinde Bloomberg’in kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran, Çin’in kamu alıcılarına ABD tarım eserleri alımını ertelemelerini söylediği savı risk algısını derinleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan