ÜlkeKültür.com

BIST şirketlerinden şimdiki haberler

0 129

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Orge Güç Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)

Orga Güç, İzmir’in Foça ilçesinde inşa edilecek Foça Tatil Köyü Projesi’nin bir kısım elektrik işlerine yönelik olarak verdiği 17.983.249,80 TL fiyatındaki teklife ait Patron Kolu Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ile kontrat görüşmelerine başlandığını duyurmuştu. Şirket, mukavelenin imzalandığını ve işin 12 ayda tamamlanmasının planlandığını duyurdu.

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. (DOAS)

Doğuş Otomotiv maliki olduğu, Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin satış ve satış sonrası hizmetler faaliyeti sunduğu gayrimenkulün satışı konusunda Arca Küme Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile görüşmelere başladı.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER)

Kocar Çelik, toplam üretim ölçüsü içindeki yüksek katma pahalı yeni eserlerin hissesini arttırmak üzere devreye aldığı Aliağa A2 fabrika revizyon ve yeni makine-teçhizat yatırımlarının tamamlandığını ve yatırım müddetince fabrikada yapılan planlı duruşun sona ererek seri üretime başlandığını duyurdu.

MMC Sanayi ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (MMCAS)

MMC Sanayi, geçmiş devir ödenmemiş ve gecikmeye girmiş sigorta prim borçlarının kapatılması maksadıyla 7440 Sayılı Birtakım Alacakların Yine Yapılandırılması ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un avantajlarından faydalanmak ismine Toplumsal Güvenlik Kurumu’na olan borçların peşin ödeme hali seçilerek ödenmesi konusunda müracaatta bulunduğunu ve müracaat neticelendikten sonra yasal müddet içerisinde ödeme yapılacağını duyurdu.

Kontrolmatik Teknoloji Güç ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)

Kontrolmatik, 23.05.2023 tarihinde Smart GES Güç Üretim A.Ş. ile 100 MWe BOR-1 Güneş Güç Santrali’ne ilişkin 154 kV Trafo Merkezi Üretim İşi için mühendislik, materyal tedarik, suram, inşaat, test ve devreye alma kapsamları dahil ünite fiyat asıllı anahtar teslim olarak KDV hariç 84.835.051,72 TL karşılığında mukavele imzaladı.

Pegasus Hava Nakliyeciliği A.Ş. (PGSUS)

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Küresel Ratings (S&P), Pegasus’un uzun vadeli kredi derecelendirme notunu B (durağan görünüm) düzeyinden B+ (negatif görünüm) düzeyine yükseltti. S&P, şirketin 19.04.2021 tarihli özel durum açıklamasına husus yurt dışında ihracı tamamlanan tahvillere ait uzun vadeli kredi derecelendirme notunu da bu kararı doğrultusunda B düzeyinden B+ düzeyinde yükseltti.

Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Barem Ambalaj çıkarılmış sermayesinin, iç kaynaklardan sağlanan 210.000.000 TL fiyatında artış ile 52.500.000 TL’den 262.500.000 TL’ye çıkarılmış olduğu dikkate alınarak, şirketin 200.000.000 TL olan mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı’nın 800.000.000 TL’ye çıkarılmasına ve kayıtlı sermaye tavan müddetinin 2023 – 2027 yılları için geçerli olmak üzere 5 (beş) yıl daha uzatılması kararı aldı.

Albaraka Türk İştirak Bankası A.Ş. (ALBRK)

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings’in Albaraka Türk için vermiş olduğu derecelendirme notları şu biçimde:

Uzun Vadeli Kredi Notu: B-

Kredi Notu Görünümü: Negatif

Kısa Vadeli Kredi Notu: B

Astor Güç A.Ş. (ASTOR)

Astor Güç, özel bir firma ile 23.05.2023 tarihinde 1.550.850 dolar meblağında “1 Adet Güç Transformatörü, 1 Adet Yardımcı Servis Transformatörü, 1 Adet Yüksek Tansiyon Kesici, 6 Adet Metal Clad, 26 Adet Modüler Hücre, 8 Adet Monoblok Beton Köşk, 13 Adet Dağıtım Transformatörü” mukavelesi imzaladı. Kontrat imzalanmasının akabinde 30 gün içerisinde % 30 sipariş avansı alınacak. Sevkiyatlar partiler halinde yapılacak olup, sevkiyat öncesi tahsilatları gerçekleşecek. Yapılan kontratın 2022 yılı hasılatını oranı %0,41 oldu.

Astor Güç, ayrıyeten özel bir firma ile 22.05.2023 tarihinde 1.168.115,25 dolar fiyatında “72 Adet Hücre, 18 Adet Prefabrik Köşk, 18 Adet Dağıtım Transformatörü” mukavelesi imzaladı.

Alkim Kağıt San. ve Tic. A.Ş. (ALKA)

Alkim Kağıt, 10/05/2023 tarihinde Ulusal Eğitim Bakanlığı Devlet Kitapları Müdürlüğü’nün 8.000 Ton 120cm x 80 gr/m2 1.Hamur Bobin Kağıt ihalesini kazandığını duyurmuştu. Ulusal Eğitim Bakanlığı Devlet Kitapları Müdürlüğü İhale Komitesi, ihalenin şirket tarafından kazanıldığını yazılı biçimde bildirdi.

Cw Güç Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

Cw Güç, yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile güneş paneli satışına ait KDV hariç yaklaşık toplam 16.764.603,30 dolar fiyatında muahede sağladı. Bunun yanında şirket, yurt içinde yerleşik öbür bir müşterisi ile güneş paneli satışına ait KDV hariç yaklaşık toplam 3.781.166,40 meblağında muahede yaptığını açıkladı.

Pay geri alımı yapan şirketler

23 Mayıs tarihinde hisse geri alım programı çerçevesinde 14 şirket hisse geri alımı gerçekleştirdi.

 • Gedik Yatırım Menkul Bedeller A.Ş. (GEDIK)
 • Meditera Tıbbi Materyal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR)
 • Inveo Yatırım (INVEO)
 • E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. (EDATA)
 • MLP Sıhhat Hizmetleri A.Ş. (MPARK)
 • Türk Hava Yolları (THYAO)
 • Türkiye Halk Bankası (HALKB)
 • Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. (AGESA)
 • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN)
 • Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ULUUN)
 • Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA)
 • Eksun Besin Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (EKSUN)
 • Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. (EKGYO)
 • Akfen Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. (AKFGY)

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil bedeli, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkarlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking