ÜlkeKültür.com

ABD’de Piyasa Öncesi: Nvidia, Kohl’s ve Snowflake bilançoları

0 269

Investing.com – Borç tavanı müzakereleri, görünürde bir sonuç olmadan sürerken Salı günü pay senetleri zayıfladı.

Kongre’nin birkaç gün içinde tavanı yükseltmesi ya da askıya alması gerekiyor, aksi takdirde ABD, yükümlülüklerini yerine getirememe riskiyle karşı karşıya. Hazine Bakanı Janet Yellen, seçeneklerin tükendiği son tarih olarak 1 Haziran’ı verdi lakin öbürleri, çalışmak için birkaç gün daha olabileceğini öne sürdü.

Yine de belirsizlik, piyasalar ve yatırımcı hissiyatı üzerinde baskı yaratıyor. Ekonomik datalar karışık seyrederken Fed, piyasanın çoğunlukla ek faiz artışlarına orta vermesini beklediği Haziran ayındaki bir sonraki toplantısına yanlışsız ilerliyor. Son günlerde birtakım Fed yetkilileri, Fed’in hedeflediği %2’lik oranın hâlâ üzerinde seyreden enflasyon ile gayretini bırakamayacağını söyledi.

Yatırımcılar, Cuma günü açıklanacak olan ve Fed’in kararını verirken kritik bir rol oynayacak olan Nisan ayı enflasyon raporunu bekliyor.

Haziran toplantısında ayrıyeten Fed yetkililerinin enflasyon, ekonomik çıktı ve istihdamın tarafına ait güncellenmiş varsayımları de yer alacak.

Son çeyrek için şimdi rapor vermemiş olan bir küme perakende şirketi ile birlikte bilançolar gelmeye devam ediyor ve Fed, bugün son toplantısının tutanaklarını yayımlayacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Nvidia kar raporu

Analistler, çip üreticisi NVIDIA Corporation’ın 6,5 milyar dolar gelirle 92 sent pay başına yarar raporlamasını bekliyor.

2. Kohl’s çıkar raporu

Kohl’s için beklentiler, 3,4 milyar dolar gelirle 41 sent pay başına ziyan bildirmesi tarafında.

3. Snowflake yarar raporu

Bulut bilişim şirketi Snowflake Inc, 611 milyon dolar gelirle yaklaşık 6 sent pay başına kar paylaşabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking