ÜlkeKültür.com

Binance Japonya pazarına geri dönmeye hazırlanıyor

0 126

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Asya’ya yöneliminin en büyük atılımı olarak bu yaz Japonya’da kripto para ticaretine başlayacağını duyurdu. 

Binance, geçtiğimiz aylarda satın alma yoluyla Japonya pazarına girmek için hazırlıklarını tamamladı ve şu an Binance yetkilileri Japon vatandaşlarına hizmet vermek için başlayacaklarını duyurdu. Yetkililer, ülkede Japonya kripto düzenlemelerine tam uyumlu halde faaliyetlerini sürdüreceklerinin taahhüdünü verdi. 

Japonya’da açılacak olan platform için kesin bir tarih verilmezken lansmanın bu yaz gerçekleşmesi bekleniyor. Binance’in Japonya iştiraki faaliyetlere başladıktan sonra ülkede küresel borsanın kullanımının Kasım ayında durdurulması bekleniyor. 

Japonya global düzenlemeler konusunda sıkılaşmaya devam ediyor

Japonya, Blockchain teknolojisi tabanlı finansal yenilikleri kaçırmak istemezken öteki yandan da kripto paralar kullanılarak yapılan kara para aklama faaliyetlerinin önünü kesmek için sıkı tedbirler almaya devam ediyor. Son olarak Japonya Hükümeti, Haziran ayından itibaren yürürlüğe alınacak yeni kara para aklama tedbirlerini duyurdu. 

Bu kapsamda “seyahat kuralı” olarak öne çıkan düzenlemelere bağlı olarak 3.000 doların üzerinde kripto transferlerinin sistemli olarak raporlanması mecburî hale gelecek. Bunun yanında ülkede faaliyet gösterecek olan kripto borsalarının müşterileri için KYC (Müşteri tanıma) doğrulamalarını yapması mecburî hale getirilecek. 

Diğer yandan Japonya’nun en büyük şirketleri, merkezsiz finans piyasasındaki projeleriyle öne çıkmaya devam ediyor. 

Binance, Tayland’da da kripto borsası kurmak için atak yaptı

Binance, Asya bölgesinde büyüme planları dahilinde Tayland’da da Gulf Innova ile iştirakini duyurdu.

Gulf Energy’nin inovasyon iştiraki olan Gulf Innova, ülkede dijital varlık operatörü lisansı olan bir şirket olarak Binance’in ülkede faaliyet göstermesini kolaylaştıracak. Binance, bu iştirak sayesinde ülkede bir kripto platformu kurarak yılın son çeyreğinde faaliyetlere başlamayı planlıyor.

Binance, yüzünü Asya bölgesine çevirirken birtakım yargı bölgelerinden çıkmak zorunda kalıyor. Son olarak Kanada’da operasyonlarını sonlandırma hazırlığında olan kripto şirketi, Avustralya’da da problemler yaşıyor. Binance, geçtiğimiz ay ülkede kripto türev eserleri lisansı olmadığı için vadeli süreçleri kapatmak zorunda kaldı. 

Bunun yanında Binance, Avustralya’da likidite sağlayıcısının hizmetini durdurmasının akabinde Avustralya doları ile süreç gören kimi kripto çiftlerini kapatmak zorunda kalarak spot süreçlerinde de bir aksama yaşamaya başladı.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!