ÜlkeKültür.com

Bank of America Merrill Lynch’ten yuanda daha fazla düşüş kestirimi

0 153

Bank of America Merrill Lynch Trump’ın Çin mallarına yönelik ek gümrük tarifesini % 25’e yükseltmesi durumunda yuan’ın dolar karşısında 7.5’e kadar gerileyebileceğini öngördü.

ABD Lideri Trump 300 milyar dolarlık Çin eserine 1 Eylül itibariyle yüzde 10 gümrük tarifesi uygulanacağını açıklamış, akabinde dolar/yuan paritesi, 2008 yılı finansal krizinden bu yana birinci sefer 7 düzeyini aşmıştı.

CNBC’de yer alan habere nazaran, BofAML tarifelerin artırılması durumunda yıl sonuna kadar paritenin 7.3 düzeyine kadar çıkacağını belirtti. Kurumun daha evvelki varsayımı 6.63’tü.

Bankanın Döviz Stratejisti Rohit Garg “Eğer tarifeler % 25’e yükseltilirse ekonomik ve finansal şartlarının değişmeyeceği varsayımıyla yuan’da 7.5’li düzeylere bakacağız.” değerlendirmesine yer verdi.

Birçok analist tansiyonun son devirde artmasıyla Trump’ın Çin mallarına yönelik tarifeleri % 25’e çıkartacağını belirtiyor. Stratejist Garg’a nazaran bu oran algıyı daha da fazla bozar ve Fed’in devreye girmesine neden olur. Uzman “Fed daha da güvercin olur ve daha fazla faiz indirimi yapar. Doların da yükselmesi zorlaşır” yorumunu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!