ÜlkeKültür.com

Babacan: “Ülkeyi, özgür bir jenerasyon yetiştirmenin heyecanıyla yöneteceğiz”

0 0

DEVA (IS:DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, İstanbul’da partisinin bayan ve eğitim siyasetleri başkanlıklarının düzenlediği toplantıda konuştu.

Sözlerine Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Babacan, “Ulvi amaçlarla andığımız öğretmenlerimizin kahırlarla boğuşmasına razı gelmeyeceğiz. Öğretmenlerin değersizleştirilmesine, ekonomik taraftan kasvet çekmesine razı gelmeyeceğiz. Öğretmenlerin rahat bir başla çalışmasının 85 milyonun yararına olacağını biliyoruz. Öğretmenlik mesleğinin saygınlığını ve cazibesini hem maddi hem de manevi istikametten artırmak zorundayız.” dedi.

“Okula aç giden çok sayıda öğrenci var”

Babacan, hedeflerinin çocukları eşit ve kaliteli eğitim imkanlarıyla buluşturmak olduğunu tabir ederek, “Bizim için problem hiçbir ayrım yapmadan, çocukların nitelikli eğitime ve sağlıklı besine erişmesini sağlamaktır. Okula aç giden çok sayıda öğrenci var. Annesi-babası ister devlet memuru olsun ister esnaf ister iş insanı ister kapıcı olsun. İster köyde yaşasın ister kentte ister ülkemizin kuzeyinde olsun ister güneyinde, doğusunda batısında; hiç fark etmez.” diye konuştu.

“En manalı hizmet, devlet okullarının kaliteli eğitim vereceğine dair inancı tesis etmek”

Vatandaşlara sunacakları hizmetin devlet okullarının kaliteli eğitim vereceğine dair inancı gerçekçi biçimde tesis etmek olacağını öne süren Babacan, “Cumhuriyet tarihinde hiçbir vakit maddi imkanları sonlu olan ailelerin çocukları ile varlıklı ailelerin çocukları ortasında bu kadar büyük bir fırsat eşitsizliği olmamıştı.” dedi.

“Gençlere imkan sağlayacağız”

Babacan, hiç kimsenin hayallerini sınırlandırmayacaklarını sav ederek, “Gençlere ‘Başımıza yeni yeni icatlar çıkarın’ diyeceğiz. Hayallerini gerçeğe çevirmek için gençlere imkan sağlayacağız. Bu ülkeyi, analitik düşünen, hayalleri kalıplara sokulmayan, özgür bir kuşak yetiştirmenin heyecanıyla yöneteceğiz.” formunda konuştu.

“Kadınlar, siyasi arbedelerde koçbaşı olarak kullanıldı”

Çağdaşlık tartışmalarının bayanın pozisyonu üzerinden yapıldığını söyleyen Babacan, şöyle devam etti:

Babacan’dan bayana yönelik şiddet mesajı

Babacan, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Gayret Günü’ne münasebetiyle verdiği iletide, “Kadına yönelik şiddeti kınıyorum. Bayanlara dayanışma hislerimi iletiyorum.” tabirini kullandı.

DEVA’nın ‘Kadın ve Eğitim’ raporu yayımlandı

DEVA Partisi Bayan Siyasetleri Başkanlığı’nın diğer siyaset üniteleriyle ortak yürüttüğü çalıştayların beşincisi “Kadın ve Eğitim” oldu. DEVA Partisi İstanbul Vilayet Başkanlığı’ndaki toplantıda DEVA Bayan Siyasetleri Lideri Elif Esen ile Eğitim Siyasetleri Lideri Mustafa Ergen’in öncülüğünde tamamlanan rapor açıklandı.

Bu makale birinci olarak Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya