ÜlkeKültür.com

Ayçiçeği alım fiyatı açıklandı

0 2

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yüzde 40 yağ oranlı, yüzde 9 rutubetli ve yüzde 2-4 yabancı unsur içerikli yağlık ayçiçeği fiyatının 2019-2020 üretim dönemi için ton başına 2 bin 500 TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Bakan Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, dal temsilcileri ile bir müddettir fiyat konusunda yürüttükleri çalışmaların nihayete erdiğini bildirdi.

Bakan Pakdemirli, dünyadaki yağlık ayçiçeği üretimi ile dış piyasalardaki gelişmeler ve iç piyasa dinamiklerinin kıymetlendirilmesi sonucunda, yüzde 40 yağ oranlı, yüzde 9 rutubetli ve yüzde 2-4 yabancı unsur içerikli yağlık ayçiçeği fiyatının 2019-2020 üretim dönemi için ton başına 2 bin 500 TLolarak belirlendiğini açıkladı.

Üreticilerin açıklanan fiyata ek olarak, bakanlık tarafından verilen ton başına 400 TL fark ödemesi ve 92 TL mazot-gübre dayanağı ile birlikte toplam 492 TL daha kazanacaklarının altını çizen Bakan Pakdemirli, “Açıkladığımız bu fiyatın ayçiçeği üreticilerimiz, sanayicimiz ve dalın tüm üniteleri için iyi, uğurlu olmasını diliyor ve bol verimli, bereketli hasat temenni ediyorum” tabirlerini kullandı. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan