ÜlkeKültür.com

Asya paraları yuan fiksinginin kaygıları azaltmasıyla kıymetlendi

0 5

Çin Merkez Bankası’nın yuan kurunu beklenenden güçlü bir düzeyde belirlemesinin akabinde para üniteleri ticaret savaşına dair tasaların azalmasıyla yükseldi.

Çin Merkez Bankası bugün dolar karşısında günlük referans yuan kurunu 7.0039 düzeyinde belirledi. Bloomberg anketine katılan 21 analist ve traderın ortalama beklentisi 7.0156 idi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi % 0.1 düşerek 1,203.65 puana gerilerken MSCI AC Asya Pasifik Endeksi % 0.3 artışla 151.75 puan oldu.

Çin yuanı, kur sepeti karşısında 2015’ten beri en düşük düzeye inerken Güney Kore wonu yükseldi. Endonezya rupisi ve Tayland bahtı bugün yatay seyrederken Malezya ringiti yabancıların tahvil alımları ve daha güçlü yuanın ticaret savaşı tasalarını yatıştırmasıyla 2 ayın en düşük düzeyinden yükselişe geçti.

Filipin pesosu da Merkez Bankası’nın 25 baz puanlık indirimi sonrası birden fazla para ünitesi üzere dolar karşısında güçlendi.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan