ÜlkeKültür.com

ATO’dan bankalara faiz indirimi daveti

0 7

Ankara Ticaret Odası (ATO) Lideri Gürsel Baran, Merkez Bankasının kararı sonrası faiz indiriminde birinci adımı atan Ziraat Bankası ve VakıfBank’a teşekkür etti, öbür bankaların da faiz indirimine gitmesini istedi.

Baran, yaptığı yazılı açıklamada, Merkez Bankasının siyaset faizinde yaptığı 425 baz puan indiriminin akabinde Ziraat Bankası ve VakıfBank’ın, konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Tüm bankaların faiz indirimine gitmesini beklediklerini vurgulayan Baran, bankacılık dalının ekonomik dönüşüme faal katkı sağlaması gerektiğine dikkati çekti.

Baran, konut satışlarında yaşanan gerilemeyi de hatırlatarak, “Gayrimenkul dalı başta olmak üzere iktisadın her alanında gelişmeye mani olan enflasyon ve faiz baskılarının ortadan kalkması iç tüketimi canlandırarak, üretimde ve istihdamda artış sağlayacaktır. Ekonomik bilgilerdeki güzelleşmeyle birlikte Türkiye ekonomik potansiyelini rahatlıkla ortaya koyabilecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan