ÜlkeKültür.com

Ark Invest: “Kriptolara dair düzenleme meçhullüğü ABD’nin başkan konumunu tehdit ediyor

0 98

Investing.com – Cathie Wood’un başında bulunduğu idare şirketi Ark Invest’in aylık bülteninde Pazartesi akşamı yayımlanan bir notta, şirketin kripto kısmı lideri Yassine Elmandra, ABD’de Bitcoin ve Ethereum üzere dijital varlıkların piyasası için düzenleyici ortam hakkında konuştu.

Elmandra; Jane Street Group ve Jump Trading1 de dahil olmak üzere büyük ticaret firmalarının, düzenleme meçhullüğü ve risk nedeniyle ABD kripto para piyasalarına iştiraklerini azalttıklarını belirtti.

Elmandra, piyasanın “Bir vakitler esaslı ve emniyetli kurumlarla dolu” olduğunu hatırlattı ve “ABD’deki kripto para ünitesi ekosistemi artık öbür kurumsal yatırımcıların ilgisini azaltabilecek bir boşlukla karşı karşıya” sözlerini kullandı.

Elmandra’ya nazaran, kripto piyasasındaki son düzensizlikten sorumlu olan şey, düzenleyici netliğin olmaması ve “Sonuç olarak, ABD’deki kripto para ünitesi likiditesi kıymetli ölçüde azaldı ve kripto para ünitesi fiyat oynaklığının arttı. Bitcoin süreç hacmi Mart ayında günde 20 milyar dolardan geçen hafta yaklaşık 4 milyar dolara %75 oranında düştü.”

Ark analisti son olarak, “Düzenleme alanındaki belirsizlik hem mevcut işletmelerin, hem de kripto alanına yeni girenlerin yüreğini kırıyor üzere görünüyor” dedi ve bunun da “ABD’nin dönüşen bir sanayinin ön saflarındaki pozisyonunu Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Avustralya ve İsviçre üzere ülkelere bırakma riskiyle karşı karşıya kalmasına” yol açtığını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi