ÜlkeKültür.com

Alternatif Bank’tan, birinci yarı yılda 111,2 milyon TL kar

0 5

Alternatif Bank’ın, birinci yarı yıl konsolide net karı 111,2 milyon TL oldu.

Alternatif Bank açıklamasına nazaran, bankanın toplam faal büyüklüğü geçen yılın sonuna nazaran yüzde 16 artarak 30 milyar TL’ye ulaştı.

Bankanın, finansal kirama alacakları dahil nakdi ve gayri nakdi kredilerle iktisada sağladığı dayanak 24,1 milyar TL, mevduat hacmi ise 15,6 milyar TL oldu. Bankanın yılın birinci yarısında konsolide net karı 111,2 milyon TL düzeyinde gerçekleşti.

“Pazar hissesi kazanımında bölümün üzerinde büyüdük”

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, Alternatif Bank olarak, yılın ikinci çeyreğinde birinci çeyrekte gösterdikleri performansın üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini tabir ederek, “Bu devirde kredi yüklü büyümeyle devam ederken, bilhassa pazar hissesi kazanımında, özel bankalar ortasında hem kredilerde hem de mevduatlarda bölümün üzerinde büyüyerek amaçlarımız doğrultusunda iktisada sağladığımız takviyesi sürdürdük.” değerlendirmesini yaptı.

Gür şunları kaydetti:

“Öz kaynaklarımız yıl sonuna kıyasla yüzde 39 büyürken, sermaye yeterlilik rasyomuz 290,9 milyon TL’lik son sermaye artışımızla yüzde 18,2 düzeyine ulaştı. Bu süreçte verimliliğimizi yüksek tutarak geçtiğimiz yıl başlayan büyüme trendimizi sürdürdük ve karlılık rasyolarımızı dala oranla artırmaya devam ettik. ,

İkinci çeyrekte gerçek iktisada sunduğumuz takviyeleri yeni finansman kaynaklarıyla çeşitlendirdik. Milletlerarası Finans Kurumundan (IFC) beş yıl vadeli 100 milyon dolar, Katarlı muhabirlerimizden Doha Bank’tan da 100 milyon dolar kaynak sağladık. Bu kredileri başta bayan teşebbüsçüler ve KOBİ’lerimiz olmak üzere iş ve ticaret dünyamızın kullanımına sunacağız.”

“STP Mükemmellik’ ödülünün sahibi olduk”

Bu devirde dış ticaretin finansmanı ve sundukları hizmetlerin kalitesi manasında milletlerarası kurumlar tarafından ödüllere layık görüldüklerini belirten Gür, değerlendirmesini şöyle tamamladı:

“EBRD’nin Dış Ticaret Finansman Programı kapsamında ‘Türkiye’nin En Etkin Kullanıcısı’ ve Commerzbank tarafından da ‘STP Mükemmellik’ ödülünün sahibi olduk. Bu mükafatlar, bankamızın sergilediği başarılı performansla, dış ticaret alanındaki aktifliğini teyit etmesi ismine özel bir mana taşıyor. 
Önümüzdeki periyotta ‘Danışman bankacılık’ anlayışıyla sunduğumuz terzi metodu eser ve hizmetlerimizi uzman takımımız, güçlü muhabir banka ilgilerimiz, dijitalleşme yolunda attığımız değerli adımlarla ülke ekonomimize ve müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan