ÜlkeKültür.com

Almanya’da Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tipi için oy kullanma süreci sürüyor

0 8

Türkiye’de 28 Mayıs’ta düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci cins oylamalarına yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, yurt dışı temsilciliklerinin belirlediği yerlerde 20-24 Mayıs tarihleri ortasında katılabiliyor.

Yüksek Seçim Konseyi (YSK) tarafından verilen bilgiye nazaran yurt dışı temsilciliklerinde birinci iki günde bir milyonun üzerinde oy kullanıldı.

Oy kullanma süreçlerini haftalık müsaade gününe denk getiren Almanya’daki vatandaşların, oy kullanma süreçlerinin başladığı birinci saatlerden itibaren ağır kuyruklar oluşturduğu gözlemlense de birinci çeşide kıyasla oy kullanacak bireylerin kabinde geçirdikleri müddetin bir dakika yahut altında olması sırada bekleme müddetini de kısalttı.

Ayrıca sandık vazifelilerinin ve Almanya’daki birtakım vatandaşların müşahedelerine nazaran birinci tıptaki üzere sandığa iştirak oranının çok yüksek olacağı düşünülüyor.

Hibya Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri