ÜlkeKültür.com

2022 Tüm İndirimler

0 189

İndirim, bir malın veya hizmetin fiyatındaki azalmadır. Belirli bir ürünün satış adedini artırmak amacıyla birçok ticari stratejide kullanılan bir araçtır.

İndirim nerede günlük bazda, muayyen bir ürünün fiyatında tenzilat içeren teklifler ve promosyonlar bulmak yaygındır. Bu indirimler, diğer birçok seçeneğin yanı sıra yüzde, sabit miktarda parasal veya kümülatif birimler gibi gelir.

Daha fazla mesaj

Şirketler bu aracı firmanın durumuna bakılırsa tamamen değişik amaçlarla kullanırlar. Bunların arasında, üretimi durdurulacak bir ürünün stoğunun sonlandırılması, yeni bir ürünün tanıtılması, rekabetten müşteri çekilmesi yada diğer şirketlerin davranışları sebebiyle pazarın kendisini empoze etme ilgilerini öne çıkarabiliriz.

Bahsettiğimiz vergilendirmeye gelince, mesela “Kara Cuma” benzer biçimde önemli tarihlere değinmek istiyoruz. Sektördeki firmaların bir çok belli bir tarihte agresif indirimler başlatıp geri kalan firmaları sürüklemeyi başardığında. Bunun nedeni, ikincilerin bu ticari stratejiyi kullanmazlarsa geride kaldıklarını düşünmeleridir.

Sonuç olarak, bunun en geleneksel ve kullanılan ticari strateji olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir pazarda, buna ek olarak periyodik olarak değişen sayısız üründe günlük indirimler bulabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking