ÜlkeKültür.com

10 Şahıstan 8’i Taşınabilir Oyun Oynuyor

0 0

Kolay erişilebilir ve eğlenceli oluşuyla pandemide popülerliği artan taşınabilir oyun pazarı dünyada 116 milyar dolar, Türkiye’de ise 450 milyon dolarlık hacme ulaştı. Digital Turbine’in araştırmasına nazaran Türkiye’de her 10 şahıstan 8’si taşınabilir oyun oynuyor.

Her yerden ulaşılabilir olması, kolay ve eğlenceli oluşuyla son 3 yıldır ‘altın çağı’nı yaşayan taşınabilir pazarı Türkiye ve dünyada katlanarak büyüyor. 2021 yılında tüm dünyadaki kullanıcılar akıllı telefonlarına 83 milyara yakın oyun indirirken, bu oyunlara yapılan harcama ölçüsü ise 116 milyar doları buldu. App Annie’nin Taşınabilir Raporu’na nazaran 2021 yıl sonu itibariyle Türk kullanıcılar taşınabilir oyun uygulamalarında 5.3 milyar saat vakit geçirdi. Taşınabilir oyunların Türkiye’deki indirilme oranı geçen yıl 1.8 milyara ulaşırken taşınabilir oyunlar içerisindeki harcamalar ise 450 milyon dolara ulaştı. Son birkaç yılda oyun ekosisteminin kazandığı süratli ivmeyle Türkiye, bu alanda potansiyeli açısından dikkat çeken ülkelerden biri oldu.

10 BİREYDEN 8’İNİN TERCİHİ

Digital Turbine, taşınabilir oyun pazarının ve taşınabilir oyun reklam gelirlerinin rekorlar kırmasıyla Türkiye’deki kullanıcıların taşınabilir oyun ve reklamlara yaklaşımlarını tahlil eden bir araştırmaya imza attı. Mobile Marketing Assosiation (MMA) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye’deki Taşınabilir Oyuncular” araştırmasına nazaran Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 81’i taşınabilir oyun oynadığını belirtiyor. Taşınabilir oyun oynayanların yüzde 51’inin erkek, yüzde 49’unun bayan olması ise ‘mobil oyunları sırf erkekler oynar’ tabusunu yıkıyor. Türk taşınabilir oyuncuların yüzde 41’i haftada 10 saatten fazla taşınabilir oyun oynuyor. Kullanıcıların yüzde 51’i günde 2-3 defa taşınabilir oyun oynadığını belirtirken, yüzde 72’si ise gün içerisinde kesinlikle taşınabilir oyun oynadığını söz ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya