ÜlkeKültür.com

Vergi borçlularının açıklanacağı tarihler muhakkak oldu

0 4

Bakanlığın Vergi Adap Kanunu Genel Bildirimi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran Bakanlık, bu yıl açıklanacağı katılaşan vergi ve cezalarla vadesi geçtiği halde ödenmemiş vergi ve cezaların ilanını, vergi dairesinin ilan koymaya mahsus yerlerinde asılmak suretiyle 26 Ağustos-9 Eylül tarihlerinde Türkiye genelindeki vergi dairelerinde, 10-24 Eylül tarihlerinde Gelir Yönetimi Başkanlığının internet sitesinde yapacak.

Açıklama kapsamına, her bir vergi dairesine 250 bin lira ve daha fazla borcu olan yahut bu fiyat ve üzerinde katılaşan vergi ve cezası bulunan mükellefler alınacak.

Söz konusu açıklamada, 31 Aralık 2018 prestijiyle vadesi geldiği halde 30 Haziran 2019 prestijiyle ödenmemiş bulunan ve açıklama kapsamına alındığı belirtilen vergi ve cezalarla 1 Haziran 2018-31 Mayıs 2019 tarihleri ortasında katılaşan tarhiyatlar dikkate alınacak.

Tebliğde belirtilen ilgili kanunlara nazaran uzlaşma müracaatında bulunmuş yahut başvurusu kabul edilmiş, taksitlendirilen, yapılandırılan, yapılandırılması devam eden alacaklar açıklama kapsamına alınmayacak.

AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan