ÜlkeKültür.com

Ümraniye Gündem Haber

0 57

Ümraniye Gündem Haber, hem yeni hem de insanları ilgilendiren farklı bir olayın objektif bir yaklaşımla ve büsbütün gerçeğe uygun olarak sunulmasıdır. İnsanlığın en eski çağlarından bu yana geçen süreç boyunca haber hepimiz için kıymetli bir konu olmuş ve hep kıymetini korumuştur. İnsan hassas bir varlık olduğu için yalnızca kendi hayatlarında olanları değil ayrıyeten etrafında olanları da bilmek ister. Bu da haberin günümüzden asırlar sonra bile insan için ne kadar büyük bir mana söz edebileceğinin ispatı niteliğindedir.

Haberler ulaştırıldığı kanallara nazaran kelamlı, görsel, yazılı yahut hepsi bir ortada olan akışlardan oluşabilir. Örneğin bir gazeteyi elimize aldığımızda haber alıcı olan biz tarafımıza sırf yazılı ve imajlı olarak ulaştırılacakken televizyondan aldığımız bir haberde bu üç ögeye de yer verilebilmektedir.

Haberler hangi ögeyi kullanıyor olursa olsun kesinlikle genele hitap etmeli, kelam sanatlarından uzak ve yalın bir lisanla anlatılmadır.  Haberler hep ya farklı ya değerli ya da dikkat çekecek bir bahse sahip olmalıdır. Ünlü bir kelam ve prensip olarak tekrardan hatırlatmak gerekirse  “Bir köpeğin insanı ısırması haber değildir, bir insanın bir köpeği ısırması bir haberdir.” Bu kelamla aktarılmak istenen ana niyet haberlerin hep ilgi cazip olması ve kesinlikle muhakkak bir kitleyi ilgilendirebilecek bir mevzuyu tema edinmesi gerektiğidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri