ÜlkeKültür.com

Ulusal Piyango ihalesi yapıldı

0 4

Türkye Varlık Fonu’nun Ulusal Piyango oyunlarının düzenlenmesine ait gelir paylaşımı temeline dayanan 10 yıl vadeli hizmet alım kontratı için açık teklif alma süreci tamamlandı. İhaley Ssal – Baht Ortak Teşebbüs kazandı. Sisal – Baht Ortak Teşebbüs 9.3 milyar TL hasılattan yüzde 9.5 kurul teklif etti.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Türkiye Varlık Fonu’nun Ulusal Piyango oyunlarının düzenlenmesine ait gelir paylaşımı aslına dayanan 10 yıl vadeli hizmet alım kontratı için açık teklif alma süreci tamamlanmıştır. Net bugünkü kıymet bazında en güzel teklifi 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL meblağında taban hasılat taahhüdü ve bayi kurulları da dahil olmak üzere yüzde 9,5 komite oranıyla Sisal – Talih Ortak Teşebbüsü vermiştir.

Kamuya azami yarar sağlanmasının gözetildiği teklif alma sürecinde Sisal – Talih Ortak Girişimi’nin taahhüt ettiği 10 yıllık hasılatın net bugünkü pahası 28 milyar 119 milyon TL’dir.

Sisal – Talih Ortak Teşebbüs Kümesi, Baht Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 iştirakiyle oluşmaktadır.

Değerlendirme sürecinde net bugünkü paha, taban hasılat taahhüdü ve bu hasılat üzerinden işletmecinin alacağı taban komite oranının yanı sıra iştirakçilerin talih oyunları alanındaki tecrübesi, finansal yeterliliği ve teknik altyapı kriterleri de dikkate alınmıştır.

Türkiye Varlık Fonu tarafından yürütülen süreçte Doğan – Intralot Ortak Teşebbüs Kümesi, SAZKA Group a.s. ve IGT Austria GmbH tarafından da teklif verilmiştir.

Süreç, Türkiye Varlık Fonu İdaresi AŞ ile Sisal – Baht Ortak Teşebbüs Grubu’nun ilgili hizmet alım kontratının imzalanmasıyla tamamlanacak ve kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

Kamuoyuna hürmetle duyururuz.

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya