ÜlkeKültür.com

TORN, hacker’ın saldırıyı geri alma teklifinden bu yana yüzde 10 arttı

0 118

Tornado Cash token’ı TORN, saldırganın DAO’nun yönetişiminde gerçekleştirdiği berbat gayeli değişiklikleri geri almayı teklif etmesinin akabinde yüzde 10 artış gösterdi.

Tornadosaurus-Hex isimli kullanıcı, Tornado Cash topluluk forumunda “Saldırgan, yönetişimi eski haline getirmeye yönelik bir teklif yayımladı.” yazdı ve bunun “iyiye işaret” olduğunu ekledi.

Kullanıcı, saldırganın kendine aktardığı TORN token’ları iade ettiğini söyledi. Böylelikle topluluk üyeleri idare oylarındaki denetimlerini geri kazandı.

Saldırganın, TORN token’larını geri aktardığı göz önüne alındığında 26 Mayıs’ta sona erecek oylamanın olumlu sonuçlanacağı görülüyor lakin hareketin ne vakit gerçekleştirileceği muhakkak değil. Şayet teklif onaylanırsa saldırganın protokole entegre ettiği ve saldırganın diğerlerinin oy kullanma yetkisini çalmasını sağlayan berbat maksatlı kod kaldırılacak. Ayrıyeten DAO’nun idaresi tekrar token sahiplerine verilecek.

CoinGecko bilgileri şu anda token’ın yüzde 10 yükseldiğini gösteriyor.

TORN topluluğunda etkin bir üye olan 0xdeadf4ce, tüm bunları varlık fiyatını baskılamak ve indirimli fiyattan token almak isteyenlerin yapmış olabileceğine dikkat çekti.

Saldırganın, kodu istismar etmek yerine DAO’lara ve DeFi protokollerine yapısal bir taarruzda bulunduğu belirlendi. Ayrıyeten saldırganın Tornado Cash’in yakın vakitte yaptırıma tabi tutulmuş bir varlık olmasından da yararlandığı söyleniyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi