ÜlkeKültür.com

Tesla 1,1 milyon aracını geri çağırıyor

0 4

HANDE BERKTAN

ABD’li elektrikli otomotiv şirketi Tesla, elektrikli camlarla ilgili bir güvenlik sorunu nedeniyle 1,1 milyon aracını geri çağırıyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA), Tesla için güvenlik geri çağırma bildirimi yayınladı.
NHTSA, uygun otomatik geri vites sistemine sahip olmayan bir camın kapanmasının, geri çekilmeden evvel bir sürücüyü yahut yolcuyu sıkıştırarak çok güç uygulayarak yaralanma riskini artırabileceğini söyledi. NHTSA raporunda, araçların elektrikli camlarında federal bir motorlu araç güvenlik standardının gerekliliklerine uymadığını belirtti.

Dolayısıyla bir milyondan fazla Tesla sahibi, yeni bir geri çağırma bildirimine sahip olacak. Geri çağırma, kimi 2017-2022 Model 3, 2020-2021 Model Y ve 2021-2022 Model S ve Model X araçlarını kapsıyor.

Şirket, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi’ne kablosuz bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözeceklerini söyledi. Tesla’nın etkilenen sahiplerle irtibata geçmek için Kasım ortasına kadar müddeti var ve sorunu düzeltmek için bir yazılım güncellemesi göndermeyi planlıyor.

Sadece son iki yılda ABD’deki Tesla’lar, çok ısınma bilgi-eğlence sistemleri, kamera ve bagaj kusurları, ön süspansiyonları ayıran, tam kendi kendine sürüş, yaya ikaz sesleri, emniyet kemeri sesleri, frenlerindeki yazılım arızaları nedeniyle geri çağrıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan