ÜlkeKültür.com

Simental İnek Cinsi

0 141

Simental İnek

Simental İnek İsviçre cinsi bir sığırdır. Bu inek ismini İsviçre’deki Simme nehri vadisi olarak bilinen Simental’den  almıştır. Bu ineği hem süt elde etmek için hem de etinden faydalanmak için yetiştirirler. Beyaz renkte lekeleri ve kırmızıya çalan rengi bulunuyor. Geçmişten bugüne bu inek türü sütü için ve eti için ya da yük hayvanı olarak kullanılıyor. Bu inekten yeterli verimi alabilmek için gerekli miktarda yem verilmesi gerekiyor. Yavrularına gerekli miktarda yem verildiği zaman hızla büyüyorlar. Diğer inek türlerine göre daha hızlı büyüyor ve daha çok süt veriyorlar. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşan kişiler simental inek türünü oldukça merak ediyor. Özellikle büyükbaş hayvan eti tüketen kişiler tarafından oldukça merak ediliyor. Türkiye’deki kişiler Bu ineği “Sarı Alaca” ismi ile biliyor. Besi hayvancılığı yapan kişiler tarafından hızlı büyüyüp çok süt vermesinden dolayı çokça tercih ediliyor.

Simental İnek Türü

Bu inek türünde en çok sarı beyaz ya da kırmızı beyaz renkleri görülür. Kafa, alın ve kirpikler beyaz renge sahiptir. Bu ineklerin her biri boynuzludur. Dişi ya da erkek fark etmeksizin Simental İnek türünde boynuz bulunur. Bu İnekler yaşadığı bölgenin iklim şartlarına da kolaylıkla uyum sağlarlar. Bu yüzden her iklim şartında büyütülebilir. Bu ineklerin en önemli özelliği de uzun süre yaşamalarıdır. Ayrıca bu ineklerin sağlık problemlerine de çok sık rastlanmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!