ÜlkeKültür.com

Şiddetli Güç pay satışı için Kuveyt Yatırım Otoritesi ile görüşüyor

0 7

Zorlu Holding, Şiddetli Enerji’de azınlık hisselerinin satışı ve kredi mukavele tadili için Kuwait Investment Authority (KIA) ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Açıklama Borsa İstanbul’un Şiddetli Güç’te gerçekleşen olağandışı fiyat hareketlerine istinaden talep edilen özel durum açıklamasının vaktinde yollanmaması nedeniyle payların süreksiz olarak sürece kapatıldığı duyurusu sonrasında geldi.

Zorlu Enerji’den KAP’a yapılan açıklamada Güçlü Holding ile KIA iştirakı Wren House Infrastructure ortasında Zorlu’nun Hollanda iştiraki ZES N.V.’nin çoğunluk payının satışı için de görüşmelerin sürdüğü bilgisi verildi.

Müzakerelere başlandığında süreç yapısı ve kurallardaki belirsizlikler üzere huşulardan ötürü yasal çıkarlarının ziyan görmemesi ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması hedefiyle II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6. Unsuruna uygun olarak 24.06.2022 tarih ve 2022/33 sayılı idare konseyi kararı ile müzakerelere başlandığı bilgisinin açıklanmasının ertelenmesi tarafında kararı alındığı ve gelişmelerin tam ve vaktinde kamuya açıklanacağı belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan