ÜlkeKültür.com

SEC, dolandırıcılık riski nedeniyle bir spot Bitcoin ETF teklifini daha reddetti

0 136

SEC, kripto para piyasasında gündemi belirlemeye devam ediyor. Düzenleyici kurum, bir spot Bitcoin ETF başvurusunu daha reddetti. Yapılan resmi açıklamada, ARK 21Shares Bitcoin ETF’in kâfi kuralları sağlamadığını belirtildi.

ETF onaylanmış olsaydı Cathie Wood’un Ark Investment Management’ı ve 21Shares tarafından ortaklaşa yönetilecekti. Birebir vakitte Cboe BZX borsasında listelenecekti.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), bu müracaatın, kullanıcıları korumak için kâfi kaideleri sağlamadığını belirtti. Düzenleyici kurum resmi açıklamada, manipülatif hareketleri engelleyebilecek kuralların şimdi bu piyasada oluşmadığını vurguladı.

Böylece bir spot ETF başvurusu daha düzenleyici kurum tarafından reddedilmiş oldu. Daha evvel birçok farklı kuruluşun müracaatları da kâfi koşulları sağlamadığı gerekçesiyle onaylanmamıştı. Örneğin, 21 Shares’in bir öbür başvurusu 2022 yılının Nisan ayında reddedilmişti.

Şimdiye kadar hiçbir spot Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından kabul edilmedi. ABD’de şu an yalnızca vadeli Bitcoin ETF’leri süreç görebiliyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom