ÜlkeKültür.com

Satış beklentileri düşürülen PlayStation VR2, Sony için hayal kırıklığı mı oluyor?

0 212

Sony, geçtiğimiz yıl Kasım ayında, özellikleri ve kullanılabilirlik bilgileri de dahil olmak üzere yaklaşmakta olan PlayStation VR2 (PS VR2) başlığı hakkında tüm detayları resmen açıkladı. Fakat, yeni donanımın bir PlayStation 5’ten bile daha yüksek olan 549 dolara satılacağını öğrenmek pek çok kişi için bir hayal kırıklığı oldu.

Görünüşe nazaran bu hayal kırıklığı, ön sipariş sayılarına da yansıdı ve Sony’nin birinci satış iddialarını kıymetli ölçüde düşürmesine yol açtı.

Konuya yakın kaynaklar, PS VR2 başlığının dağıtım iddiasının kabaca bir milyon adede indirildiğini belirtiyor. Bu sayı çok yüksek üzere görülse de, Sony’nin başlangıçta beklediği iki milyon üniteye nazaran değerli ölçüde bir düşüşü temsil ediyor.

Daha fazla mesaj
  • PS5’te Yeni Jenerasyon VR Tecrübesi: PlayStation VR2

Ayrıca Sony’nin bir tedarik zinciri ortağına PS VR2 ekran panelleri için daha düşük siparişler beklemesi konusunda bilgi verdiği de sav ediliyor. Hatta, Nisan 2023 ile Mart 2024 ortasında sadece 1,5 milyon adet sevkiyat bekleniyor. Tekrar de, bu sayılar tüketici pazarından gelen reaksiyona bağlı olarak biraz değişebilir.

VR teknolojisi şimdi ana akım haline gelmedi ve maliyet yüksekliği üzere pürüzler ana akıma dönüşmesini zorlaştırıyor. VR başlığı pazarına şu anda %85 pazar hissesine sahip Quest 2 ile Meta hakim. Görünüşe nazaran Sony, PS VR2’nin fiyatı ve PlayStation 5’e özel olması göz önüne alındığında, yerleşik rakiplerine direkt meydan okumayacak.

Başlık 22 Şubat’ta piyasaya sürüldüğünde nasıl bir rekabet sunacağını daha net bir biçimde görebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/