ÜlkeKültür.com

SASA payında bölünme bugün gerçekleşiyor

0 14

Investing.com – Sasa Polyester (SASA), 18 Mayıs tarihinde sermayesinin %130 oranında bedelsiz artırılarak 2.302.591.217 TL’den 5.295.959.799,10 TL’ye yükseltilmesi için SPK’den onay aldı.

Bedelsiz sermaye artırımına bağlı olarak bugün SASA hissesinde fiyat düzeltmesi gerçekleşecek. Hisse sahipleri sahip oldukları hisselerin %130’u kadar SASA hissesi alacak. Böylelikle örneğin hesabında 100 lot hissesi olan bir yatırımcının 230 lot SASA hissesi olacak. Bölünmeden kaynaklı fonlar, otomatik olarak yatırımcı hesaplarına aktarılır ve pay seans açılışıyla birlikte düzeltilmiş fiyatından süreç görmeye başlar.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamaya nazaran SASA hissesinin bölünerek fiyat düzeltmesi bugün seans açılışıyla gerçekleşecek.

Bölünme sonrası SASA fiyatı ne kadar olacak?

SASA’nın 22 Mayıs tarihli kapanış fiyatı 105,9 TL olarak gerçekleşti. SASA’nın aktüel fiyatından bölünmesi durumunda düzeltilmiş teorik fiyatı 46,04 TL olacak.

Yazar: Günay Caymaz

Hisse senetlerinin borsa dataları, adil pahası, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Köpek pansiyonu - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - AiKalem Blog - oto çekici - bir finansçı - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/ - düğün davetiyesi - slot siteleri - canlı casino siteleri