ÜlkeKültür.com

Sanayi ve ticaret odası, Almanya’nın bu yıl zayıf büyümeye devam etmesini bekliyor

0 69

Almanya Sanayi ve Ticaret Odası (DIHK), Alman iktisadının içinde bulunulan şiddetli ortamda dayanıklılık gösterdiğini lakin büyümenin bu yıl cansız olmaya devam etmesinin beklendiğini bildirdi.

DIHK’ın 21 bin Alman şirketinin iştiraki ile yaptığı anket, yüksek enerji fiyatlarına, artan faiz oranlarına ve Ukrayna’daki savaşa karşın şirketlerin kayda kıymet dayanıklılık gösterdiklerine işaret etse de gelecek 12 ay için görünümün karamsar olmaya devam ettiğini gösterdi.

Ankete katılan şirketlerin yüzde 34’ü, yıl başına nazaran durumlarını “iyi” olarak tamımlarken yüzde 51’i ise durumu “tatmin edici” olarak söz etti. Yüzde 15 ise “zayıf” olarak ortaya koydu. Ortaya çıkan son skor 21 olan uzun vadeli ortalamanın altında, 19 olarak gerçekleşti.

Enerji ve ham husus fiyatlarının en büyük risk olarak tanımlayan şirketlerin oranı, yüzde 72’den yüzde 66 civarına geriledi.

-Foreks Haber Merkezi-

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom