ÜlkeKültür.com

Sağlık İle İlgili En Doğru Bilgiler

0 189

Sağlık içerikli olan web sitemiz sagliktan.com sağlıktan haberler, makaleler ve alternatif tıpla ilgili içerikler üreterek siz değerli ziyaretçilerine değerli sağlık bilgileri sunmaktadır. Sitemizden yer alan sağlıkla ilgili diğer konular olan anne çocuk, sağlıklı yaşam, alternatif tıp ve cinsel hayatla ilgili geniş çaplı bilgilere ve deneyimlere ulaşabilirsiniz.

Anne Çocuk

Çocuklar ile anneleri ortasındaki alaka çocukların kişiliğini direkt etkiliyor. Annesi çok hami davranan çocuklar dertli bireylere dönüşebiliyor. Çocukların ne kadar çok şeyi, ne kadar erken yaşta tek başına yapmaya başlarsa o kadar öz inançlı olduğunu söylenen anne çocuk münasebeti bu durumun en değerli hususlarından biridir.

Annemizle olan münasebetimiz aslında hayatla olan ilgimizin bir yansıması. Anne, bir çocuk için her şey. Hal bu türlü olunca çocuğun anneyle kurduğu bağ onun ruhsal yapısını da etkiliyor. Bir çocuğun kişiliğini büyük çapta anne ve baba oluşturuyor. Bir şeyler yaparken “Anneeeee sen de gel! Anneee yanımda dur” diyen çocuklarla vakit zaman hepimiz karşılaşıyoruz. Bu çocuklar tek başlarına bir şeyler yapmıyor, korkuyorlar. Teşebbüslerine biraz dayanak verip devamını kendisinin getirmesine müsaade vereceğiz. Zira aksi takdirde çocuklar yeteneklerini geliştirme fırsatı bulamıyor. Anne ve baba çocuğun her dilediğini yapınca zorluklarla nasıl uğraş edeceğini de öğrenemiyor. Yani aslında çocuğu ihmal etmekle muhtaçlıklarını gidermek ortasında ince bir hudut var.

Cinsel Hayat

Kısaca özetlemek gerekirse güvenlik, teslimiyet ve tutku diyebiliriz. Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı alınan tedbirler ve istenmeyen gebeliklere karşı alınan tedbirler cinselliğin inançlı hale gelmesini sağlıyor. Partnerin birbirine itimat duyması ise tekrar olmazsa olmazlardan. Karşı tarafa her manada güvenmek o bağlantıyı besliyor ve sağlıklı kılıyor. Partnerler ortası bağlantının düzgün olması ve her iki tarafın da bu ilgiden beklediği doyumu alması değerli. Çiftler ortasındaki görüş ayrılıkları, tartışmalar ve kırgınlıklar ister istemez cinselliği de olumsuz manada etkiliyor.

Bir de cinselliğin yaşandığı ortamın inançlı olması ve rahatsız edici dış etkenlerden arınmış olması çok değerli. Bu durum iki taraf üzerinde de gerilim oluşturup, cinsellikteki doyumu azaltabiliyor. Sistemli cinsel bağın hem fizikî hem de ruhsal açıdan pek çok yararı bulunuyor. Partnerle cilt teması, teslimiyet ve tutku sağlıklı cinsel hayatın yapı taşlarıdır. Performans tasası ve vakit baskısı olmadan kendini bırakmak kıymetlidir, zira cinselliğin olumlu tesirleri de ortalama 20 dakikalık bir aktivitede kendini gösteriyor. Dopamin salgısı ve endorfinlerin salgısı bu müddette gerçekleşiyor.

Daha fazla mesaj

Vozol Satış

Mobil Ödeme Bozum

Strateji ve Analiz

Alternatif Tıp

Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp, en temelde bitkilerden elde edilen karışımlarla hastayı tedavi etme formülüne dayanır. Fakat sadece bu demek değildir. Ayrıyeten fitoterapi, mezoterapi, sülük tedavisi, ozon uygulaması ve akupunktur üzere uygulamaları da içeren, çağdaş tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yollardır.

Alternatif tıp, her ne kadar alternatif kavramı kullanılarak tanımlansa da çağdaş tıp tekniklerine bir alternatif olamaz ve de olmamalıdır. Öte yandan çağdaş tıp uygulamalarının tamamlayıcısı olarak faydalanılabilir. Münasebetiyle alternatif tıp usulü, tıpkı vakitte tamamlayıcı tıp prosedürü olarak da isimlendirilir.

Alternatif tıp sistemleri bütüncül bir anlayışa sahiptir. Bu nedenle klâsik, çağdaş, konvansiyonel  tıp prosedürleri ile birlikte çalışır. Örneğin, migren tedavilerinde kullanılan uygulamalara ek olarak tamamlayıcı bir formül olan akupunktur tedavisinden de faydalanılabilir.

Sağlıklı Yaşam

Unutma ki bedeninin neredeyse yüzde altmış’ı sudan oluşuyor. Sağlıklı organlara sahip olabilmen için bir ortaya gelen hücrelerinin içinde su var. Oksijeni organlara taşıyan ve bedenindeki ziyanlı hususları böbreklere taşıyıp, bedeninden dışarı atmanı sağlayan kanın içeriği büyük oranda su. Bunun üzere sana onlarca daha örnek verebilirim. Bu nedenle su değerli bir parçan, onu hayatından eksik etmemelisin. Gün içinde 2-2.5 litre su içmek faydalıdır. Kâfi suyu içip içmediğin konusunda en yeterli gösterge de idrarının rengidir. Sağlıklı bir bireyde idrar rengi berrak yahut açık sarı olmalıdır. Yoğunlaşmaya başladı ise son saatlerde az su içtiğini düşünmelisin. Sabah birinci idrarının renginin koyu olmasının da nedeni gece boyunca su içememiş olmandır. Su konusunda ufak bir ayrıntıyı da hatırlatmadan geçmek istemiyorum: Yeme biçimini değiştirmeden yalnızca içeceklerini su ile değiştirirsen bir yılda 4-5 kilo vermen mümkün.

Uyku, gün içinde yorulan vücudumuzun ve beynimizin dinlenme ve yenilenme vaktidir. Bu nedenle sıhhat için olmazsa olmazlardandır. Bir erişkininin günde en az 7- 9 saat ortası uyuması gereklidir. Uykusuna dikkat etmeyenler kalp hastalığı, diyabet, enfeksiyonlara eğilim, obezite, anksiyete (endişe hali) ve depresyon üzere kronik hastalıkların tehditi altındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Kiralık bahis sitesi