ÜlkeKültür.com

Pik Döküm Nedir?

0 271

Pik Döküm

Pik döküm günümüzde uygulanmakta olan bir dökme demir cinsi olarak anlatılır. Malzemeye bağlı olarak kırdemir dökme yahut lamel graffiti ile oluşturulmaktadır. Oluşturulan pek dökme mevcut indüksiyon eritme ocağı yardımıyla eritilmekte ve yine şekilli hale getirilmektedir. Bu ismi almasının temel sebebi eritilme ve şekillendirme aşamasında kullanılan aletin adı olarak anlatım edilmektedir

Kullanılan bu döküm yöntemi bununla beraber ham dökme olarak da tanınmaktadır. Gerçekleşen pek döküm işleme içerisinde yüksek derecedeki fırından elde edilen karbon payı yükselme ve azalma gösterir. Böylece daha önce hazırlanmış olan sıvı belli bir şekilli kaba dökülerek muamele haline getirilir. Gerçekleşen pek ortalama olarak %4 karbona haizdir. Pik döküm arasında karbon seviyesi azaldıkça ıngot ismi verilen madde dökülür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

elektrikli vinç - Kaynak Mağazam - İstanbul elektrikçi - Gebze Ceza Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - Betnano giriş için tıklayın!