ÜlkeKültür.com

Moody’s sabit kripto paralar için puanlama sistemi geliştiriyor

0 128

Bloomberg’in mevzuya yakın kaynaklara dayandırdığı bir habere nazaran, kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, rezerv onaylarının kalitesine bağlı olacak halde 20’ye kadar sabit kripto parayı puanlayacak bir sistem geliştiriyor.

Kaynakların belirttiğine nazaran proje şimdi çok erken etapta bulunuyor ve kredi notu vermeyecek.

Sabit paraların esnekliği ve artlarında bulunan emniyetli bir parayla desteklenip desteklenmedikleri konusu uzun müddettir kripto dalının tartışmaları ortasında bulunuyor.

Stabil coin’ler çoğunlukla ABD dolarının kıymetini yakından izlemek için kullanılıyor. Örnek olarak yatırımcılar bir stabil coin’e 10 milyar dolar yatırdıysa, bu durumu desteklemek için diğer bir yerde 10 milyar dolar bulunması gerekiyor.

En büyük stabil coin durumundaki Tether‘in USDT’si, kesimde yıllardır tam takviye görmediği kaygılarıyla izleniyor. 2021 yılında New York Eyalet yetkilileri Tether’i USDT’lerin yasal para teminatını yanlış beyan ettikleri için dava etmiş ve Tether 18,5 milyon dolar ceza ödemek zorunda kalmıştı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama - Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - Nevşehir evden eve - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom