ÜlkeKültür.com

Microsoft’tan itiraf: “PlayStation oyunları, Xbox oyunlarından daha iyi”

0 0

Microsoft, İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi CMA’ya, Sony’nin PlayStation için Microsoft’un Xbox için sahip olduğundan daha fazla ve daha kaliteli özel eserlere sahip olduğunu söyledi. Böylece Microsoft, Sony’nin PlayStation’a özel oyunlarının Microsoft’un Xbox’a özel oyunlarından daha uygun olduğunu kabul etmiş oluyor.

Son datalara nazaran, PlayStation’a özel birinci 20 oyunun ortalama puanı 87/100 iken, Xbox’a özel oyunlarda ortalama puan 100 üzerinden 80.

Daha âlâ derecelendirmeye sahip olmanın yanı sıra, PlayStation’a özel oyunların toplam satışlara nazaran oranı yüzde 20, tıpkı sayı Xbox özel oyunlarda yüzde 10’a düşüyor. Sayılar, oyun içi satın almalarda da bir paralellik gösteriyor.

Bu ortada Microsoft, Activision oyunlarını PlayStation’dan çekmeyeceğini yineledi. Microsoft bu bahiste ne derse desin, CMA bu mümkünlük konusunda hala telaşlı. Microsoft, CMA’nın endişelerini yatıştırmaya yardımcı olmak için, birtakım Activision oyunlarını Xbox’a özel yapacak olsa bile, Sony için hala büyük bir cazipliği olan olağanüstü oyunlar üretmeye devam edeceğini söylüyor.

Activision Blizzard, Overwatch, Diablo, Call of Duty, World of Warcraft, Candy Crush ve StarCraft üzere ünlü oyunların üreticisi. İngiltere, Activision’ın Microsoft tarafından satın alınmasını incelemeye karar verirken, Brezilya ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere birçok ülke mutabakatın devam etmesi için müsaade verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7dak - top havuzu - Borsa - Spor Tayt Modelleri - sohbet - https://meskhaber.com/ - wp cache - düğün davetiyesi
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - tiny house konaklama - steroid satın al - medyum - istanbul antikacı - istanbul antika alan yerler - instagram takipçi satın al - epoksi boya