ÜlkeKültür.com

Microsoft, en tanınan hedge fonları ortasında Amazon’u geride bıraktı – Goldman

0 47

Yazar – Senad Karaahmetovic

Goldman Sachs stratejistlerine nazaran Microsoft (NASDAQ:MSFT), hedge fonlar ortasında en sık görülen birinci 10 holdingden biri. Bu formda Microsoft, listenin başında Amazon’un (NASDAQ:AMZN) yerini aldı.

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) üçüncü sırada yer alırken Uber (NYSE:UBER) ve Netflix (NASDAQ:NFLX) birinci kere birinci beşe girdi. Öte yandan Meta Platforms (NASDAQ:META) 2014’ten bu yana birinci sefer birinci beşin dışında kaldı.

Goldman’ın temel hedge fonlarının birinci 10 varlığı ortasında en sık görülen 50 pay senedinden oluşan “VIP” sepeti, 2001’den bu yana çeyreklerin %58’inde S&P 500 endeksinden daha uygun performans gösterdi.

Goldman stratejistlerine nazaran en tanınan konumlarda beklenenden daha düşük getirilere karşın hedge fonlar son vakitlerde “iyi performans” gösterdi. Ayrıyeten Goldman’ın VIP sepeti yılbaşından bugüne %29 düşmesine karşın stratejistler, favori paylarına “inanmaya” devam ediyor.

“Hedge fonların Büyüme ve Bedel payları ile alakası 20 yıllık ortalamasına geri döndü. Net kaldıraç düşük düzeylerde kaldı ve fonlar, yüksek korelasyonlarla karakterize edilen makro güdümlü bir piyasanın tesirlerini yönetmek için ETF’leri ve vadeli süreçleri kullandı. Tek pay senedi için açık durumlar 2000 yılında ve geçen yıl ulaşılan rekor düşük düzeylere yakın seyrediyor.”

Ortalama bir hedge fon, uzun durum portföyünün %71’ini birinci 10 durumda tutuyor ki bu da son 4 yılın en yüksek düzeyi. Kesim bazında bakıldığında Teknoloji ve İrtibat Hizmetleri VIP listesinin neredeyse yarısını ve birinci 10 payın 8’ini oluşturmaya devam ediyor.

Stratejistler, “Fonlar üçüncü çeyrekte Çinli ADR’lerden uzaklaşmaya orta verirken BABA hâlâ VIP listesindeki tek temsilci konumunda” diye ekledi.

Genel olarak ortalama hedge fonu yılbaşından bu yana -%5 getiri sağladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Antika Eşya Alanlar - Tuzla Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - lol rp fiyatları - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/