ÜlkeKültür.com

Mehmet Şimşek, “tam yetkili” Hazine ve Maliye Bakanı olmaya hazırlanıyor

0 186

Investing.com – Bloomberg News’in haberine nazaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Şimşek’i “tam yetkili” Hazine ve Maliye Bakanı olarak atamaya hazırlanıyor.

Yeni kabine yarın belirli oluyor

Türkiye’de seçim süreci sona ererken Mecliste çoğunluğu Cumhur İttifakı aldı. Cumhurbaşkanı ise bir sefer daha Recep Tayyip Erdoğan seçildi.

Seçimlerin akabinde yeni kabinenin 3 Haziran Cumartesi günü belirleneceği açıklandı. Mevcut bakanlarla son kabine toplantısı 31 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

Ekonominin başına Mehmet Şimşek getirilebilir

Bloomberg’in mevzuyla ilgili direkt bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin akabinde “piyasa itimadını desteklemek için” Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek’i atayabilir.

Şimşek’in yeni kabinede “Türkiye’nin tüm iktisat siyasetlerinden sorumlu olacağı” tez edildi.

2009-2015 yılları ortasında Maliye Bakanı olarak misyon yapan Şimşek, sonrasında 2018’e kadar Başbakan Yardımcısı misyonunu üstlenmişti.

Yazar: Deniz Engin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/