ÜlkeKültür.com

Mark Mobius’tan ABD seçimleri sonrası için piyasa uyarısı

0 3

Mobius Capital kurucusu Mark Mobius ABD Lideri Donald Trump’ın 2020’deki Başkanlık seçimlerini kaybetmesinin Trump’ın siyasetleriyle yükselen piyasalar için olumsuz olacağını kaydetti.

Trump 2017’de vazifeye geldiğinden bu yana kurumsal vergi indirimi üzere çeşitli adımlar attı. 2017’nin başından bu yana Dow Jones ve S&P 500 endeksleri % 30’dan fazla yükselirken Nasdaq Bileşik Endeksi’ndeki yükseliş %45’i buldu.

Mobius’a nazaran Trump’ın seçimi kaybetmesi pay senedi piyasalarında bu optimist havanın yok olmasına ve piyasanın bozulmasına neden olacak. Ancak Trump’ın kazanmama ihtimalinin düşük göründüğünü de söz etti.

MOBIUS’UN PORTFÖYÜ

Mobius Avrupa ekonomileri ve Japonya iktisadında görünümün güzel gitmediğini bu nedenle büyük gelişmiş piyasalarda çok fazla yatırım fırsatı görmediğini söz etti.

Fed’in faiz indiriminin gelişen piyasalara yatırım yapmak için bir neden olduğunu söyleyen Mobius “Oyunun ismi getiri arayışı, gelişen piyasalar yalnızca faiz indirimi nedeniyle değil, şirketlerinin epey yüksek getiri sunması nedeniyle de fırsat oluşturuyor” sözünü kullandı.

Mobius’un portföyünün yaklaşık %40’ını Çin ve Hindistan varlıkları oluşturuyor.

CNBC

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

BorsaSpor Tayt ModelleriÜmraniye Gündem Haber
https://meskhaber.com/
uluslararası evden eve nakliyat
xerox fotokopi makinesi - konica minolta fotokopi makinesi - medikal maske üreticileri - Pencere Korkuluğu - Sfero Döküm - tiny house konaklama - ertuğrul doğan