ÜlkeKültür.com

Lam: Protestocular ulusal egemenliği tehdit ediyor

0 58

Hong Kong Önderi Carrie Lam, arka arda 9. Haftasına giren protestolarda göstericilerin genel grevle Asya’nın finansal merkezini kapatarak,  aksaklıklara sebep olmalarını “çok tehlikeli bir durum” olarak nitelendirdi.

Göstericiler, Hong Kong’un ağır sabahını trafiği kapattı, metro sınırlarının çalışmasına mani oldu ve hava limanı operasyonlarının aksamasına sebep oldu.

Cathay Pacific Airways kente gelen ve kentten ayrılacak olan 140’dan fazla uçuşun iptal olduğunu söylerken, Hong Kong Airlines Ltd. ise 30 uçuşun gerçekleşemediğini belirtti.

Protestocular ayrıyeten grevdeki personellerin kentteki yedi farklı yerde saat 13:00’den itibaren toplanmalarını istedi.

Lam idaresinin üst seviye yetkilileri tarafından gazetecilere yapılan açıklamada, “Protestoculardan, bir ülke iki sistem üzere ayrıştırıcı ve ulusal egemenliği tehdit eden davranışlar gördük” dendi.

Açıklamada, protestocuların Hong Kong’u mahvetmek istedikleri ve yedi milyon insanın geçim kaynağına ziyan verdikleri de belirtildi.

Pazartesi günkü süreçlerde MSCI Hong Kong Endeksi, yüzde 2.5’ varan kayıplarla arka arda dokuzuncu günde de gerilemesini sürdürdü.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eşya Depolama - Tuzla Evden Eve Nakliyat - Yalçın Eldoğan - porsche fiyat listesi - Bahçe Mobilyaları - yapay zekayı kim buldu - ai image generator selfie - Bursa çamaşır makinası - hd film cehennemi - tevkifat hesaplama - top havuzu - instagram takipçi satın al - https://meskhaber.com/