ÜlkeKültür.com

Kripto varlık yatırım fonlarında çıkış serisi 5. haftada da devam etti

0 124

Investing.com – Kurumsal yatırımcıların kripto fonlarına ilgisi azalmaya devam ediyor. Kripto varlık yatırım eserleri, üst üste 5. haftada çıkış kaydetti.

CoinShares bilgilerine nazaran geride bıraktığımız hafta kripto fonlarından 32 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Fon çıkışlarının odağında Bitcoin vardı. Böylelikle 5. haftanın sonunda çıkış ölçüsü, 232 milyon doları buldu. Süreç hacimleri de kripto piyasalarındaki hacimlere paralel olarak ortalamanın altında kalmaya devam ediyor. Kripto fon piyasasında haftalık ortalama süreç hacmi 900 milyon dolara gerilerken kripto borsalarının ortalama süreç hacmi 20 milyar dolar düzeyinde devam ediyor. Bu, 2020 yılının son aylarından bu yana kaydedilen en düşük süreç hacmi. 

En yüksek çıkışların görüldüğü Bitcoin fonlarından 33 milyon dolara yakın çıkış görülürken Bitcoin Short eserleri de 1,3 milyon dolarlık kısmi çekimlere maruz kaldı. CoinShares analistleri, 5 haftadır devam eden çıkış serisi için net bir faktörün olmadığından bahsediyor. 

Diğer yandan çoklu varlık fonları, 1,6 milyon dolarlık giriş kaydetti. Ethereum fonları 1 milyon dolar azalırken Litecoin, XRP ve Avalanche varlıklarına dayalı fonlar düşük ölçülü girişler gördü.

Ülke bazında bakıldığında Avrupa bölgesinde Almanya, fon çıkışının ağırlaştığı ülke oldu. Almanya’da 24 milyon dolarlık fon çekilimi gerçekleşirken bu ülkeyi 5 milyon dolar ile ABD, 3,3 milyon dolar ile İsviçre ve 3 milyon dolar ile İsveç izledi. Kanada ve Brezilya’da ise sırasıyla 2,2 ve 1,3 milyon dolarlık girişler görüldü. 

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ev Eşyaları İçin Kiralık Depo - İstanbul Avukatı - evden eve nakliyat fiyatları - message near me - massage service antalya - Antikacı - Plak alan yerler - Bubble show - Almanya eğitim danışmanlığı - Almanyada yüksek lisans - lol rp fiyatları - Bursa çamaşır makinası - top havuzu - https://meskhaber.com/